W dniu 22 kwietnia br. w siedzibie Zespołu ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego w Pionkach odbyło się posiedzenie jury konkursu. Jurorzy  oceniali  dokumentację akcji dokarmiania i ochrony ptaków (sprawozdania, kroniki, zeszyty obserwacji, gazetki szkolne,  fotografie). Najlepszych spośród 34 placówek oświatowych, które przystąpiły do konkursu jury nagrodziło.

 

Wśród nagrodzonych w II grupie wiekowej (szkoły podstawowe) znaleźli się także nasi uczniowie: Janusz Dąbrowski, Szymon Kałdunek, Zuzanna Majewska, Sandra Mazur, Kacper Rojek, Agata Strzelecka.

 

28.05 odbyło się w Kozienickim Domu Kultury uroczyste podsumowanie konkursu, w czasie którego wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy. Urząd Gminy w Garbatce Letnisko reprezentowała Pani Beata Kowalik.

 

Cieszymy się nie tylko z tego, że nasi uczniowie już po raz kolejny zdobyli nagrodę w konkursie „Szkolny karmnik”, ale przede wszystkim dziękujemy im i pani Marioli Gębskiej, że w okresie zimowym nigdy nie zapominają o naszych skrzydlatych przyjaciołach.

 

PSP w Bogucinie