Decyzją jury prace, które zostały przesłane z etapów wojewódzkich oceniono. W gronie  nagrodzonych znalazły się  uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie. Maja Kęska i Zuzanna Świątek zajęły  III miejsce w kategorii prac zespołowych w szkołach podstawowych za pracę „Babki, znachory i dochtory”, napisaną pod opieką Pani Marioli Gębskiej. Po raz kolejny uczennice z PSP w Bogucinie dostały się do czołówki  Konkursu,razem z najlepszymi  krajoznawcami  z całej Polski.Jest to szczególny sukces, pnieważ w tym roku jury przyznało dużo mniej nagród, niż w latach poprzednich

W swojej pracy Maja i Zuzia przedstawiły dawne sposoby leczenia oraz  lekarzy, którzy wykazali się bohaterstwem i patriotyzmem. Chciały, aby przetrwała pamięć o ludziach potrafiących przez całe zawodowe życie być wiernymi Ojczyźnie i Przysiędze Hipokratesa. Uczennice włożyły dużo wysiłku w przygotowanie pracy, dzięki czemu udało im się zdobyć  naprawdę ciekawe informacje i dotrzeć do unikatowych materiałów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku  uczniowie z PSP w Bogucinie również będą promować naszą Małą Ojczyznę w ogólnopolskim konkursie.

Niezmiennie od lat opiekunką prac nagradzanych na etapie centralnym jest pani Mariola Gębska. Dzięki jej wsparciu i zaangażowaniu w kolejnych latach uczniowie otrzymywali zaszczytne miano laureatów.

Także dla autorek tegorocznej pracy, to już nie pierwsza  przygoda z konkursem, która skończyła się sukcesem. Maja Kęska po raz drugi została nagrodzona w finale centralnym, dla Zuzanny Świątek jest to już czwarty finał. Na swoim koncie ma I  i II miejsce oraz najważniejszą w tym konkursie nagrodę – Grand Prix

Gratulujemy Zespołowiz Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie  i życzymy udanego startu w kolejnej edycji!

PSP w Bogucinie