Już po raz dziesiąty, w sobotę 4 września 2021 r. w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie, które honorowym patronatem objęła para prezydencka. Do ogólnopolskiej akcji, po raz kolejny włączyła się również Garbatka-Letnisko.Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Garbatce-Letnisko oraz Wójt Gminy Garbatka.

Publiczne czytanie wybranych fragmentów Moralności Pani Dulskiej odbyło się w pięknej scenerii GOW „Polanka”. Uczestnikami akcji byli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi oraz mieszkańcy Garbatki. Spotkanie poprowadziła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Małgorzata Markowska. Pierwszy akt Moralności Pani Dulskiej z podziałem na role odczytali:

– Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Pani Teresa Fryszkiewicz

– Radna Rady Gminy Garbatka-Letnisko Pani Dorota Ziarkowska

– Radny Rady Gminy Garbatka-Letnisko Pan Bartłomiej Kamiński

– nauczycielka PSP w Garbatce-Letnisko Pani Mariola Gębska

– nauczycielka PSP w Garbatce-Letnisko Pani Agnieszka Rygiel

– pracownik biblioteki w Garbatce-Letnisko Pani Iwona Stępień

Pomimo braku prób, czytający znakomicie wczuli się w powierzone role i świetnie oddali atmosferę i komizm utworu. Miłą niespodziankę sprawili uczestnicy spotkania, wręczając po zakończeniu każdemu z czytających różę.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali egzemplarze Moralności Pani Dulskiej ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Garbatce-Letnisko i opatrzone pamiątkową pieczęcią otrzymaną z Kancelarii Prezydenta RP. Pieczęć ta znajduje się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Garbatce i można nią ostemplować własne egzemplarze Moralności Pani Dulskiej.Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Małgorzata Markowska