Publiczne czytanie Lalki Bolesława Prusa odbyło się w lokalu Kina Za Rogiem w Garbatce-Letnisko. Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Garbatce- Letnisko, którzy mieli okazję zapoznać się z klasyką literatury polskiej. Spotkanie poprowadziła kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Małgorzata Markowska.

 

 

Fragmenty Lalki, odczytali:

– Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Garbatka-Letnisko Pani Irena Piechocińska

– Sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Pani Teresa Fryszkiewicz

– Skarbnik Gminy Garbatka-Letnisko Pani Marianna Krześniak

– Radny Rady Gminy Pan Piotr Szczechula

– nauczycielka języka polskiego z Publicznego Gimnazjum w Garbatce Pani Agnieszka Rygiel    oraz Pani Beata Maciąg, nauczycielka języka polskiego w PSP w Bogucinie.

 

 

Odczytane fragmenty pochodziły ze strony Kancelarii Prezydenta RP i była to specjalnie przygotowana na tą okazję adaptacja, której autorem jest Bronisław Maj – literaturoznawca, poeta, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po każdym odczytanym tekście wyświetlone odpowiednie fragmenty serialu Lalka z 1977 r. w reżyserii Ryszarda Bera. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy akcji otrzymali egzemplarze Lalki ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Garbatce-Letnisko, opatrzone pamiątkową pieczęcią otrzymaną z Kancelarii Prezydenta RP. Pieczęć ta znajduje się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Garbatce, którą można ostemplować własne egzemplarze Lalki.

 

Gminna Biblioteka Publiczna

w Garbatce-Letnisko

fot. M. Rodakowska