W rajdzie weźmie udział kilkadziesiąt załóg, głównie z Mazowsza i woj. świętokrzyskiego, Swój akces zgłosiło już 28 drużyn. Podstawowym warunkiem dopuszczenia do wyścigu, jest udział samochodu (lub motocykla) mającego minimum 25 lat i w dużym stopniu zbliżonego do oryginalności. W wyjątkowych przypadkach organizatorzy dopuszczają auta młodsze – ze względu na ich unikatowość.

Od zalewu do zalewu

Trasa rajdu wynosi około 60 km. Klasyki wystartują o godz. 10:15 znad zalewu w Siczkach. Następnie udadzą się w kierunku Pionek, a stamtąd do Garbatki-Letniska. Metę zaplanowano na terenie G.O.W. Polanka.

– Uczestnicy będą startowali co dwie minuty. Każdy z nich jedzie przy użyciu itinerera (rodzaj mapy rajdowej). Po drodze kierowcy będą musieli się zmierzyć z różnymi próbami i zadaniami. Te pozostają dla nich niewiadomą – tłumaczy Błażej Nogalski, jeden z organizatorów.

Pierwszych finalistów w Garbatce będzie można spodziewać się po godz. 15:00. Ogłoszenie wyników zaplanowano na godz. 18:00. Nagrody będą przyznawane za 3 najlepsze miejsca/załogi w kategorii samochodów, 3 najlepsze miejsca/załogi motocyklowe, dla najstarszego pojazdu imprezy, dla najładniejszego pojazdu na czarnych tablicach rejestracyjnych, dla najlepszej załogi kobiecej i za najlepszy przejazd próby sprawnościowej.

Co zobaczymy na trasie?

Cały czas trwają zapisy na rajd. Wśród zgłoszonych pojazdów są już m.in. Fiat 126p z 1984 r., Triumph Spitfire 1500 z 1980 r. , Wartburg 353W z 1979 r., SHL M11 z 1965 r., Fiat 125 p z 1973 r. czy Syrena 104 z 1971 r.

Na trasie zobaczymy co najmniej dwie kozienickie załogi: Artur Łuczak / Jan Łuczak oraz Martyna Łuczak / Justyn Łęczyński – obie wystartują w popularnych „maluchach”.

Więcej informacji można znaleźć na facebookowym fanpage’u Radomskie Klasyki. Patronat medialny nad imprezą sprawują Kozienice24.pl