Data: 2015-12-07

Nadawca: [email protected]

Temat: opłaty za wodę

 

Pytanie:

 Witam

 Mam pytanie od kiedy zdrożała czy też ma zdrożeć woda w gminie?

 Z poważaniem

 W. Jurek

 

Odpowiedź:

 

Odpowiadając na Pana pismo z dnia 7 grudnia 2015 r. dotyczące opłaty za wodę, Urząd Gminy Garbatka-Letnisko informuje, że  Uchwałą Nr X/66/15 Rady Gminy Garbatka-Letnisko z dnia 17 listopada 2015r. w sprawie zatwierdzenia taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę z wodociągu gminnego i za zbiorowe odprowadzenie ścieków na terenie Gminy Garbatka-Letnisko zostały ustalone ceny obowiązujące od dnia 01stycznia 2016r.:  

 

I. Za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Gminy Garbatka-Letnisko w wysokości:   

 

 

 

Netto

Brutto 

1.

Dla odbiorców wykorzystujących wodę do celów socjalno-bytowych

2,75 zł./m³

2,97 zł./m³

2.

Dla odbiorców wykorzystujących wodę do celów produkcyjnych

3,13 zł./m³

3,38zł./m³

3.

Za ścieki świeżowodne

3,63 zł./m³

3,92 zł./m³

4.

Za ścieki przyjęte na oczyszczalnię

5,50 zł./m³ 

5,94 zł./m³

5.

Za ścieki usunięte beczką asenizacyjną                       

16,50 zł./m³

17,82 zł./m³

 

II. Miesięczne stawki opłaty abonamentowej dla następujących rodzajów wodomierzy w wysokości:

 

 

Netto

Brutto

1.

Dla wodomierza o natężeniu przepływu do 2,5 m³/h                               

2,75 zł

2,97 zł

2.

Dla wodomierza o natężeniu przepływu od 2,6 m³/h do10 m³/h               

4,25 zł

4,59 zł.

3.

Dla wodomierza o natężeniu przepływu większym od10 m³/h               

13,00 zł

14,04 zł

4.

Dla podwodomierza

1,50 zł.

1,62 zł.

 

 Z poważaniem

     Wójt

      /-/

Robert Kowalczyk

 

 

 

 Data: 2015-10-15 Nadawca: [email protected] Temat: awariaPytanie: Szanowny Panie Wójcie! Dziś ok.godz.21 u mnie i wielu moich znajomych intensywnie lała się woda z  zaworów bezpieczeństwa przy termach/bolierach,zalewając nam mieszkania. Z  pozyskanych informacji było to spowodowane zbyt wysokim ciśnieniem wody w  sieci wodociagowej przez zawieszenie urządzeń w hydroforni,które to  zniszczyło te zawory. Mam pytanie kto nam odda pieniądze za ich  uszkodzenia,zalania mieszkań i wymianę tych zaworów? W lecie brakowało  wody,teraz fundujecie nam kolejne rewelacje. Bywają dni,że smród z  kanalizacji zarówno na ulicy jak i w domu jest nie dozniesienia. kiedy to  się skończy? Czy zamierza Pan coś z tym zrobić? W. JurekOdpowiedź:Odpowiadając na pytanie dotyczące zwrotu kosztów poniesionych w wyniku awarii sieci wodociągowej informuję, że na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz w sekretariacie i Referacie Gospodarki Komunalnej są do pobrania druki zgłoszenia szkody, które po wypełnieniu należy składać do sekretariatu Urzędu Gminy. Jednocześnie odnosząc się do zaopatrzenia mieszkańców w wodę w okresie letnim stwierdzam, że w Gminie Garbatka-Letnisko poza drobnym incydentem nie było problemu z wodą. Inna sprawą jest brak poszanowania wody przez niektórych jej użytkowników. W kwestii nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji proszę o wskazanie studzienki z której się wydobywają, a pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej będą natychmiast interweniować. Z poważaniemWójt Gminy      /-/Robert Kowalczyk

 Data: 2015-10-15 Nadawca: [email protected] Temat: drużynaPytanie: Witam panie wójcie,,,,,moje pytanie dotyczy drużyny piłkarskiej  orlika…..kiedy wyjeżdżamy  na mecze  nasi najmłodsi piłkarze  wyglądają  jak zbieranina przypadkowych dzieci,,,gdzie inne drużyny mają dopasowane  stroje …do tego mają  ciepłe  bluzy oraz buty…wyglądają  profesjonalnie…a nasi niestety jedni za duże koszulki wyglądają jak w  sukienkach inni za małe . zawodnicy niekiedy wstydzą się wyjść w takich  „kostiumach”na boisko…..to nie są duże koszty….a jak bardzo  zmieniło by to  nastawienie całej drużyny…Mamy nadzieję że znajdą się  pieniądze dopasowane stroje piłkarskie…..Odpowiedź:Droga Pani Patrycjo!Nie wiem czy Pani wie, ale LKS PLON w Garbatce-Letnisko, czyli Stowarzyszenie w którym grają nasi najmłodsi piłkarze, co roku otrzymuje od Gminy Garbatka-Letnisko dotację na funkcjonowanie i potrzeby klubu. To od Zarządu Stowarzyszenia zależy jak zostaną spożytkowane przekazane środki finansowe. Nie ma przeciwwskazań aby w ramach nich doposażyć Klub w nowe stroje.Dodatkowo w roku 2013, 2014 i 2015 Gmina zakupiła stroje dla piłkarzy z młodzieżowej drużyny o czym może Pani przeczytać na naszej stronie internetowej.

 

Z poważaniemWójt Gminy     /-/Robert Kowalczyk

 Data: 2015-08-31 Nadawca: [email protected] Temat: Naprawa słupka na boisku do plażówkiPytanie: Witam, Zwracam się z prośbą wykonania naprawy słupka na boisku do plażówki na  polance( być może naprawę uda się wykonać w ramach usługi gwarancyjnej).  Niestey nie wszyscy potrafią prawidłowo obsługiwać ten prosty mechanizm  służący do podnoszenia siatki, a  pozostawiając słupek bez naprawy szkoda  by było zmarnować tak piękne boisko . Pozdrawiam JW.Odpowiedź:Witam!Przede wszystkim bardzo dziękuję za ważną informację o powstaniu szkody. Oczywiście wykonanie naprawy zostało już zlecone, tak by na nowy sezon ponownie otworzyć ww. obiekt.

 

 

Z poważaniem

Wójt Gminy      /-/Robert Kowalczyk

 Data: 2015-09-29 Nadawca: [email protected] Temat: Prośba o sprostowanie oraz pytanie o koszty nowej instytucjiPytanie: Dzień dobry. Szanowny Panie Wójcie, Proszę odpowiedzieć na pytanie, dlaczego oficjalnie na forum zmanipulował  Pan mój wpis? Przecież nie napisałem o żadnymi gminnym centrum, które Pan zlikwidował,  tylko o projekcie, który Pan zaproponował mieszkańcom Garbatki.  Postanowiłem sprawdzić i rzeczywiście jest na You Tube – nagrana sesja  Rady Gminy proszę sprawdzić od 01.06.30 min. zaczyna Pan mówić o jakimś  lepszym tworze niż dotychczas. Miałem na myśli właśnie te Pana obiecanki  przed wakacjami. Proszę o publiczne przedstawienie obecnej sytuacji „kultury” w Garbatce.  Jaka jest teraz ta instytucja, jak się nazywa Jacy ludzie (mówił Pan o  10-ciu osobach) i jakie funkcje pełnią przy dbaniu o rozwój kulturalny  Gminy? Proszę napisać również ile my podatnicy płacimy za ten nowy twór. Marcin.ps. Dzień po zadaniu przeze mnie pytania pojawił się afisz z zajęciami na  stronie urzędu. Nie wiem, czy to wpływ mojego pytania, ale dziękuję za  szybka reakcję.

 

Odpowiedź:Panie Marcinie!Przede wszystkim nie mam w zwyczaju „manipulować” cudzymi wypowiedziami. Jak Pan widzi na naszej stronie internetowej pojawiła się nie tylko moja odpowiedź, lecz także zadane w całości przez Pana pytanie. Nie sadzę żeby ktokolwiek odebrał to jako manipulację. Obecnie dawna instytucja, zajmująca się kulturą stanowi część Urzędu Gminy. Na dzień dzisiejszy ciężko jest oszacować ile Gmina zaoszczędziła na wprowadzonych rozwiązaniach. Dokładne wyliczenia finansowe znane będą na koniec bieżącego roku. Pomimo zmian organizacyjnych organizacja lokalnych imprez, dodatkowych zajęć, projekcje filmów w Kinie za Rogiem, zajęcia sportowe na Orlik-u i korcie tenisowym oraz spotkanie różnych ugrupowań (Klub Seniora, Aktywni 50+, Stowarzyszenie Przyjaciół Garbatki) odbywają się regularnie i bez zakłóceń.

Z poważaniem:Wójt Gminy       /-/Robert Kowalczyk

 Data: 2015-09-16 Nadawca: [email protected] Temat: Asfalt między Garbatką Nową a Wólką Policką.Pytanie: Witam.Chciałbym się dowiedzieć dlaczego między Garbatką Nową a Wólką  Policką nie jest wylany asfalt?Oczywiście mam na myśli połwę drogi,tą  połowę która należy do naszej gminy,ponieważ gmina Policzna zadbała o to i  drogę która należy do gminy Policzna pokryli asfaltem,a druga połowa która  należy do naszej gminy nadal jest piaszczysta i pełna dziur.Czy są według  tego jakieś zamiary?Odpowiedź:W odpowiedzi na zadane pytanie chciałbym poinformować, że opisana droga w całości należy do gminy Policzna, tak więc nie mogę się wypowiadać co do planów inwestycyjnych z nią związanych.

 

Z poważaniemWójt Gminy         /-/Robert Kowalczyk

 Data: 2015-09-01 Nadawca: [email protected] Temat: Zajęcia dla dzieciPytanie: Szanowny Panie Wójcie, Nie da się ukryć, że od jutra, czyli od 1 września rozpoczyna się rok  szkolny. Bardzo bym chciał by moje dziecko mogło chodzić na zajęcia pozalekcyjne  ogólnorozwojowe w Garbatce. W innych nieodległych Garbatce miejscowościach oferty zajęć pozalekcyjnych  instytucji kultury już są ogłoszone, a tutaj jeszcze nic nie wiadomo.  Przed wakacjami usłyszałem, że zamierza Pan stworzyć sporą instytucję  zatrudniającą ponad 10 pracowników. Uprzejmie proszę w trybie pilnym o podanie do publicznej wiadomości jakie  zajęcia rozwijające, jacy instruktorzy i czy odpłatnie będą prowadzone w  Garbatce w centrum kultury? Osoby pracujące w centrum kultury nie  potrafiły mi jeszcze nic powiedzieć. Chciałbym wiedzieć czy mogę zapisać dziecko w Garbatce czy będę musiał je  dowozić do innych miejscowości. Będę wdzięczny za udzielenie szybkiej odpowiedzi. Marcin

 

Odpowiedź:Panie Marcinie!Przede wszystkim chciałbym podkreślić, iż rozumiem Pana rozgoryczenie dotychczasową działalnością Gminnego Centrum Rekreacji, Sportu i Promocji. Ja także byłem zdania, że instytucja ta powinna być zarządzana lepiej i sprawniej, dlatego też doszło do jej likwidacji i wcielenia do struktury Urzędu Gminy. Ale nie mówmy o tym co było, a o tym co będzie! A przed nami wiele! Skoro chce Pan zapisać dziecko na ciekawe zajęcia pozalekcyjne to z pewnością zainteresuje Pana nasza oferta. Od połowy września zaplanowane są bowiem spotkania organizacyjne na warsztaty artystyczne z:1)    tańca2)    plastyki (rysunek, malarstwo i rzeźba)3)    zumby dla dzieci4)    zajęć muzycznych.Szczegółowe informacja dotyczące godzin spotkań oraz trenerów znajdzie Pan na stronie Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko w zakładce plakaty oraz na broszurach informacyjnych rozłożonych w lokalnych sklepach i instytucjach. Wierzę, że nasza oferta jest na tyle bogata, że każdy młody i starszy człowiek znajdzie coś dla siebie.I na koniec jeszcze jedna ważna informacja – zajęcia są oczywiście całkowicie bezpłatne!

Z poważaniemWójt Gminy       /-/Robert Kowalczyk

 

 Data: 2015-08-17 Nadawca: [email protected] Temat: forumPytanie: Szanowny Panie Wójcie, „Forum” to nie miejsce kształtowania pozytywnego wizerunku Gminy, jak i  miejscowości jaką jest Garbatka-Letnisko, ale miejsce publicznych  wystąpień służące do wymiany informacji i poglądów przy użyciu  przeglądarki internetowej. Jeżeli zdecydował się Pan na prowadzenie „forum” na stronie  internetowej, to musi Pan się liczyć, że nie zawsze opinie będą  przychylne… Z poważaniem Letnik

 

Odpowiedź:Szanowny LetnikuNie oczekuję przychylnych opinii, ani pochwał i zgadzam się z Panem, że forum powinno służyć wymianie informacji i poglądów, a nie jak ostatnio na pokazywaniu chamstwa, szerzeniu insynuacji, czy używania obelg. Wszyscy chcemy mieć obraz gminy rzeczywisty, a nie marginalny.

Z poważaniemWójt Gminy      /-/Robert Kowalczyk

 Data: 2015-08-15 Nadawca: [email protected] Temat: Dni Garbatki,SoltysiadaPytanie: Szanowny Panie Wójcie, zanim przejdę do pytania, chciałam podziekowac wraz z moimi przyjaciółmi  za wspaniale przygotowane Dni Garbatki i Sołtysiadę. Byłam uczestnikiem  tej zabawy po raz pierwszy i bardzo mi się podobało. Każde pokolenie mogło  znaleźc coś dla siebie.Chciałam zapytac czy imprezy tego typu beda  cykliczne? Czy możemy liczyc na taką zabawę w przyszłym roku.

 

AnnaOdpowiedź:Dziękuję Pani za miłe słowa dotyczące Dni Garbatki i Sołtysiady. Są to imprezy, które na stałe wpisały się w letnie życie Garbatki-Letnisko. Zapraszam Panią i Przyjaciół w przyszłym roku. Mam nadzieję, że równie dobrze będziecie się Państwo bawili.

Z poważaniemWójt Gminy       /-/Robert Kowalczyk

 Data 2015-08-11 Nadawca: [email protected] Temat: PolankaPytanie:  Prośba  –  Panie Wójcie  dlaczego nie ma przy kąpielisku  prysznica, żeby  można by było się opłukać w miejscu gdzie dawniej był, może by Pan  spowodował żeby był bo upały jeszcze będą a jest konieczne żeby się  opłukać czystą wodą.  Z poważaniem i wsparciem dla Pana zamierzeń.Odpowiedź:Odpowiadając na pytanie dotyczące braku prysznica przy miejscu do kąpania na terenie „ Polanki ” informuję, że stan urządzeń technicznych nie pozwolił na jego wykonanie . Planowane jest wykonanie nowych natrysków ale dopiero w przyszłym roku. Chcemy wzbogacić infrastrukturę na „Polance” jednak dopiero po realizacji projektu dotyczącego nowego oświetlenia i monitoringu.

 

Z poważaniemWójt Gminy      /-/Robert Kowalczyk

 Data: 2015-08-06 Nadawca: [email protected] Temat: (PSEUDO)Oczyszczalnia ścieków w Bąkowcu.Pytanie: Panie Wójcie kiedy wreszcie na litość Boską coś fizycznie drgnie w sprawie  przebudowy (modernizacji) ,tego pożal się Boże niewydolnego generatora  smrodu jakim jest „oczyszczalnia ścieków” w Bąkowcu? Już od bardzo długiego czasu obiecuje Pan działanie opisując co w tej  kwestii zostało zrobione a efektów brak. Czy Pan gra na czas? Proszę o  uczciwą odpowiedź. Woda w rzeczce poniżej zrzutu cuchnie, jest szara,  mętna i osadza paskudny osad na wszystkim po czym płynie. Jeszcze niedawno  łowiło się tu zdrowe ryby – dziś wszystko co jeszcze nie zdechło dawno  uciekło.Wstyd i hańba dla gminy aspirującej do miana „atrakcyjnej turystycznie”! Ta rzeczka wpływa w końcu do Wisły w strefie Natura  2000… Ja wiem,że w Garbatce Pan tego smrodu nie czuje ale jako  mieszkaniec tej gminy apeluję i domagam się podjęcia natychmiastowych  działań aby zakończyć wreszcie tę żenującą sprawę. Piotr.Odpowiedź:Odpowiadając na pytania dotyczące planowanej przebudowy oczyszczalni ścieków w Bąkowcu informuję, że wykonany został projekt techniczny, który obecnie znajduje się na etapie uzgodnień z poszczególnymi instytucjami .Niestety uzgodnienia z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska przedłużają się i nie jest to zawinione ze strony Urzędu Gminy.Liczę jednak, że do końca września uzgodnienia zostaną zakończone i będzie można przystąpić do następnego etapu.

Z poważaniemWójt Gminy      /-/Robert Kowalczyk

 

 Data:2015-08-12 Nadawca: [email protected] Temat: odpowiedżPytanie: Witam ponownie, Nawiązując do Pana odpowiedzi nic mnie nie zaskoczyło. To, ze Pan jest niewiele wstydliwy to już wszyscy wiemy, a zawsze znajdzie  się ofiara/delikatnie mówiąc/, która napisze to co jej każą. O sielance niezbyt mądrych imprez świadczy frekfencja, którą możemy z roku  na rok zaobserwować.Nic dodać, nic ująć. Jescze do tego impreza w upale 40  st.napewno świadczy o zdrowym rozsądku??????? Proponuję zająć się naprawdę poważnymi sprawami, których nie brakuje.A już  na pewno należy zająć się zrealizowaniem WSZYSTKICH obietnic i zadań  przedwyborczych.Lepiej nie rozmawiajmy o wstydzie. Pozdrawiam

 

Odpowiedź:Szanowny Panie KoziołZadał mi Pan pytanie, więc jako osoba odpowiedzialna starałem się Panu rzetelnie odpowiedzieć. Teraz jednak widzę, że Pan jednak nie chciał odpowiedzi na zadane pytania bo ma Pan wyrobione swoje zdanie.Wnioskuję, że najbardziej przeszkadza Panu Kowalczyk, więc mogę Pana tylko pocieszyć, że czas biegnie.Z poważaniem Wójt Gminy        /-/Robert Kowalczyk

 

 

 Data: 2015-08-12 Nadawca: [email protected] Temat: wodaPytanie: Panie wojcie przychodzę po 12tu godzinach na budowie  i co? I nie ma gdzie  się wykąpać..  gdzie mam jechać na polanke?  …. Nie radzi pan sobie  zamiast zająć się problemami to aby imprezy. I niech pan nie pisze że brak  wody jest spowodowany upalami bo jest tak co roku…. może pan powinien to  przemyśleć i podać się do dymisji???Odpowiedź:Szanowny PanieTo może również na Pana życzenie wszyscy okoliczni Wójtowie powinni podać się do dymisji, gdyż u nich w przeciwieństwie do nas zostały wprowadzone ograniczenia w dostawach wody, a nawet więcej- przeprowadzane są kontrole do jakich celów mieszkańcy wykorzystują dostarczoną im wodę. A tak na poważnie to w tym trudnym okresie mieliśmy tylko trzykrotne przerwy w dostawach wody co w świetle aktualnej sytuacji hydrologicznej nie jest tragedią.Proponuję Panu włączyć telewizor, posłuchać wiadomości albo porozmawiać z mieszkańcami sąsiednich gmin, aby samemu ocenić, jak duża susza dotknęła Polskę.Z poważaniemWójt Gminy       /-/Robert Kowalczyk

 

 Data:2015-08-13 Nadawca: [email protected] Temat: forumPytanie: Szanowny Panie Wójcie, gdzie podało się forum Garbatki Letnisko? Pozdrawiam LetnikData:2015-08-11Nadawca: [email protected]: Zakładka Forum.Pytanie: Dzień dobry Panie Wójcie. Zwracam się z pytaniem do Pana co się stało i dlaczego nie ma już w  portalu internetowym strony Garbatka Letnisko zakładki ,,Forum” gdzie  były różne tematy i możliwość wypowiedzi w różnych kwestiach? Dlaczego  została zlikwidowana? Z poważaniem: Jan Markowicz letniak Odpowiedź:Szanowny PanieForum, które poleciłem zawiesić jest częścią oficjalnej strony Gminy i Urzędu Garbatki-Letnisko. W związku z powyższym powinno być jednym z elementów kształtowania pozytywnego wizerunku Gminy, jak i miejscowości jaką jest Garbatka-Letnisko.Natomiast w ostatnim czasie swoje frustracje i życiowe rozczarowania ujawniła grupa osób, która za nic ma dobre obyczaje i kulturę dyskusji.Z poważaniem    Wójt Gminy      /-/Robert Kowalczyk

 

Data: 2015-08-10 Nadawca: [email protected]: sołtysiadaPytanie: Witam, Gratuluję udanej kolejnej sołtysiady!!!!!!!!!Tak na marginesie współczuję  biednym sołtysom,zresztą to oni są głównymi organizatorami tego jarmarku.  Czy to normalne i potrzebne?Ale na to pytanie niech odpowie sobie  PAN  Wójt. Może pora zakończyć ten cyrk.Komu i czemu to ma służyć? Proponuję pieniądze przeznaczyć na kupno książek biednym dzieciom,a może  do biblioteki,albo na wycieczkę dla biednych dzieci itd….. A „swoich”zaproszonych gości można poprosić do restauracji „U  chłopa”która znajduje się naprawdę niedaleko polanki. W końcu to była  impreza dla mieszkańców.Wstyd PANIE WÓJCIE narazie nam panujący. PozdrawiamOdpowiedź:Szanowny Panie RobercieMuszę się Panu przyznać, że jestem chyba mniej wstydliwy niż Pan, a już na pewno nie musze się wstydzić tego co robią w Garbatce- Letnisko.

 

Dlatego polecam Panu do przeczytania artykuł jaki zamieszczono w „Gazecie Sołeckiej” po ubiegłorocznej sołtysiadzie.

 

 

Z poważaniemWójt Gminy          /-/Robert Kowalczyk

 

 

2015-08-05 Nadawca: [email protected] Temat: ProśbaPytanie: Panie Wójcie proszę o pomoc w sprawie boiska w Bąkowcu. Za nami połowa  wakacji a my nie mamy gdzie grać bo boisko koło P. Burzy jest nieskoszone.  Kiedyś spotykaliśmy się tam aby pograć w siatkówkę a chłopaki w nogę,  teraz nie ma gdzie. Może Pan nam pomoże.Odpowiedź:Pani Asiu!Zgodnie z zapewnieniem Pana Sołtysa boisko do końca tego tygodnia zostanie wykoszone.PozdrawiamSekretarz Gminy         /-/Teresa Fryszkiewicz

 

 

Data: 18 lipiec 2015 o 00:12Temat: BRAK WODYNadawca: [email protected]Wiadomość :Witam. Co roku ta sama tradycja- BRAK WODY na Garbatce Długiej w porze wieczornej. Od kilku lat to samo. Kiedy wreszcie coś z tym zrobicie?? Nie jest to normalna sytuacja. W dniu dzisiejszym nie ma wody od godziny 19. Przepraszam, gdzie mamy się umyć?? Może warto zbadać problem i go rozwiązać.Data: 02 sierpień 2015 12:37 Temat: BRAK WODYNadawca: [email protected]Wiadomość:Witam, kolejny raz nie ma wody na Garbatce Dlugiej. (02.08.2015). Pisalam juz do Pana 2 tygodnie temu ale nie dostalam zadnej odpowiedzi co Pan zamierza zrobic z tym problemem ktory wystepuje juz od kilku lat i nic z tym nie zrobiliscie. Nie jest to normalne. Musimy kupowac wode w sklepie. Kto nam za to odda pieniadze? Co roku ten sam problem, ale widocznie macie”wazniejsze” problemy niz to ze mieszkancy nie maja dostepu do wody!! Czekam na konkretna odpowiedz, a nie mydlenie oczu.Data 02 sierpień, 2015 18:34 Temat: WodaNadawca: [email protected]Wiadomość:Dzień dobry panie wójcie.Na samym początku chcialem podziękować  za dzisiejszą niedziele jaką nam pan urządził bez wody.Samo południe gdy w kążdym domu gotuje sie obiad krany są suche.Zadowolili nas przez chwile brudna woda i popoludniu ponownie w kranach susza Wiec sie pytam co pan zrobił przez pięć lat żeby mieszkańcą gminy nie brakowało wody za ktorą słono płacą .I niech sie pan nie wykręca awaria wodociągu akurat dzisiaj.Bo jesli nawet awaria byla to w cywilizowanej gminie powinny byc beczkowozy zabezpieczające mieszkańcow w wode.A że może zamiast wylewac hekto litry wody na boisko zakupic zbiorniki by napelniac je woda gdy jest mniejszy pobor a z tych zbiornikow zasilac siec w momencie dużego poboru.PozdrawiamData 03 sierpien, 2015 19:48 Temat: Kolejny e-mail do PanaNadawca: [email protected]Wiadomość:Dlaczego Pan nie odpisuje na e-maile??? Co z tym brakiem wody na Garbatce Dlugiej??? Kiedy wreszcie cos z tym zrobicie?!?!? Juz 3 raz do Pana pisze i nic! Lepiej przemilczec problem?? Prosze o szybka odpowiedzOdpowiedź:Odpowiadając na Państwa e-maile dotyczące przerw w dostawie wody uprzejmie informuję, iż nie było to celowym działaniem, ale powodem zwiększonego poboru wody przez mieszkańców. Konsekwencją tego był spadek poziomu wody w zbiornikach i w celu jego wyrównania koniecznym było czasowe wstrzymanie dostawy wody. Aby  zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców zostały podjęte działania mające na celu zwiększenie wydajności awaryjnego ujęcia wody. Obecnie zasoby wody są wystarczające, ale jednocześnie mając świadomość już trwających oraz prognozowanych upałów zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich użytkowników o racjonalne korzystanie z wody – gdyż jak powszechnie wiadomo zasoby wody są ograniczone i w największym stopniu uzależnione od wielkości sum opadu atmosferycznego.Z poważaniemTeresa FryszkiewiczSekretarz Gminy

 

 

Lipiec 31, 2015 12:20 Temat: polankaNadawca: [email protected]: polankaWiadomość:Witam!Czy „Polanka” działa? Jeśli tak, to proszę o jakiś nr kontaktowy.Michał

Odpowiedź:

Szanowny PanieW odpowiedzi na zadane pytanie uprzejmie informuję, iż obecnym dzierżawcą Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego „POLANKA’ w Garbatce-Letnisku jest Pan Andrzej Ostrowski, tel. 501 474 244.  Z poważaniemSekretarz Gminy/-/ Teresa Fryszkiewicz

 

 

Nadawca: [email protected]: Dni GarbatkiWiadomość :Witam panie wojcie chcialbym panu pogratulowac kolejnych nie udanych ,,Dni Garbatki” . Widze ze co roku ta impreza zaczyna byc coraz mniej popularna i coraz mniej osob przychodzi na polanke…Nie wiem czy pan wie ale mieszkancy pamietaja te pamietne dni za czasow pana stalmacha i pana Molendy… Pan raczej do ich pamieci nie wejdzie…Odpowiedź:Szanowny PanieProgram Dni Garbatki układany jest tak, by w miarę dostępnych środków był wartościowyi urozmaicony, by jak najwięcej osób mogło znaleźć w nim coś interesującego dla siebie bez względu na wiek i upodobania. Jednak to oczywiste, że nie wszyscy będą zadowoleni. Tym bardziej dotyczy to osób, które jak Pan twierdzi nie przychodzą na festyn. Gmina przeznacza na organizację Dni Garbatki możliwie duże środki, pozyskujemy również sponsorów,a organizacja festynu to koszty związane nie tylko z wynagrodzeniem artystów, ale też nagłośnienia, ochrony itp. Ale niezależnie od tego, bardzo chętnie usłyszelibyśmy też sugestie co do programu Dni Garbatki na rok przyszły.Z poważaniemSekretarz Gminy/-/ Teresa Fryszkiewicz

Data:2015-07-14Nadawca: [email protected]: przychodnia zdrowiaPytanie:Witam panie wójcie.Z uwagi na fakt, że nie wszyscy obecni na poniedziałkowym spotkaniu usłyszeli moje pytanie, jak również nie padła konkretna odpowiedź, zadam pytanie ponownie;Na dzień dzisiejszy temat sprzedaży budynku przychodni jest zamknięty, ale my mieszkańcy jaką mamy pewność, że temat sprzedaży nie powróci, ponieważ kadencja trwa jeszcze trzy lata?Odpowiedź:Szanowny PanieW trakcie spotkania, które miało miejsce w Zespole Szkół Samorządowych w Garbatce – Letnisku przy ul. Hanki Lewandowicz 2     w dniu 13 lipca 2015 roku udzieliłem Panu odpowiedzi na Pana pytanie. Rozumiem jednak atmosferę spotkania dlatego jeszcze raz Pana informuję, że sprawę sprzedaży budynku przychodni uważam za zamkniętą.Natomiast jeżeli potrzebuje Pan zobowiązania notarialnego to proszę o telefon i umówimy się u notariusza w Kozienicach.Z poważaniemWójt Gminy/-/Robert Kowalczyk

Data: 2015-07-06Nadawca: [email protected]: praca w Garbatce LetniskoPytanie:Szanowny panie Wójcie. Cieszy mnie fakt iż dużo pan robi dla naszej miejscowości. Mam tylko jedno pytanie: jakie trzeba mieć znajomościby znaleźć pracę w Garbatce. Bo jak słyszałem a dobrze słyszałem to pani dyrektor przedszkola od września ma zatrudnić na stanowisko nauczyciela-narzeczoną  swojego syna, a pani Agnieszka Ł. tuż przed likwidacją Centrum Rekreacji  otrzymuje etat w budynku gminy. Jest tylu młodych ludziktórzy nie mają pracy i za nią muszą wyjechać do innych miast a znajomi znajomych pomagają. Tak się nie robi!!Odpowiedź:Szanowny Panie WitkuNie wiem jakie znajomości miały osoby, które  w trakcie mojej pracy znalazły zatrudnienie w Urzędzie Garbatka-Letnisko. Jedynym kryterium jest chęć do pracy, pomysłowość i pokazanie się z dobrej strony w trakcie stażu, prac interwencyjnych czy robót publicznych. Tylko w tej chwili w Urzędzie Gminy na stażach są 4 osoby, na robotach publicznych 6 osób, a prace społecznie użyteczne wykonuje 5 osób. Staram się pomagać jak największej liczbie mieszkańców poszukujących pracy. Jednak trzeba wiedzieć, że na większe zatrudnienie po prostu gminy nie stać. Co do zatrudnienia w przedszkolu to informuję Pana, że dyrektorzy jednostek są autonomiczni  i podejmują decyzję na swój rachunek, a Pani o której Pan pisze będzie zatrudniona w ramach zastępstwa. Co do Pani Agnieszki o której Pan pisze to była ona pracownikiem Gminnego Centrum Rekreacji, Sportu i Promocji w Garbatce – Letnisko i zgodnie z umową o likwidacji wszyscy pracownicy Gminnego Centrum Rekreacji, Sportui Promocji w Garbatce – Letnisko znajdą pracę w Urzędzie.Swoją drogą mam nadzieję Szanowny Panie, że obie wymienione w pytaniu kobiety uważa Pan za młode.Z poważaniemWójt Gminy/-/Robert Kowalczyk

Data: 2015-06-23Nadawca: [email protected]: BrzustówPytanie:Witam Panie WójcieMam kilka pytań dotyczących Sołectwa  Brzustów:1. Co najważniejsze to sprawa dotycząca naszej drogi. Po ostatniej mojej rozmowie z Panią Sołtys wiem iż Gmina ma zamiar utwardzić nawierzchnięna odcinku ok. 300m Kiedy miało by to dokładnie nastąpić oraz kiedy nastąpiło by utwardzenie reszty odcinka?2. Działka po Państwach Kwaśnikach-  Czy Gmina jest już w posiadaniu tego terenu czy jeszcze nie? Wiele się słyszało, że w czerwcu miałosię zacząć grodzenie tej działki a wynika że jeszcze nie można. Czy jest znany termin rozpoczęcia budowy placu zabaw oraz siłownina świeżym powietrzu którą Sołectwo również chciało by posiadać oraz innych inwestycji typu boisko czy świetlica? 3.Swiatłowód- Ostatnio dało się zauważyć rozprowadzanie głównego kabla światłowodu. Kiedy będzie rozprowadzany po sołectwach oraz jakw ogóle ta inwestycje będzie wyglądać? Czy mógł by Pan bliżej coś powiedzieć na temat tej inwestycji? 4.Rekonstrukcja – Chciałem Panu podziękować za wprowadzenie takiej imprezy w kalendarz gminy gdyż jak dało się ostatnio zauważyć z każdymrokiem przybywa na nią coraz więcej gości.Ja, jak za pewne nie tylko bo i wszyscy z naszego Sołectwa oraz okolic już nie możemysię doczekać następnej rekonstrukcji. Czy ta impreza będzie odbywać się każdego już roku? Bo słyszałem ze to już zależy od środkówktóre trzeba na nią przeznaczyć i że kolejne rekonstrukcje stoją pod znakiem zapytania?Trzymam kciuki i wierze, że Pan znajdzie rozwiązanie,a jeśli Pan pozwoli to mogę dać pierwsze iż rekonstrukcja mogła by odbywać się np. nie co roku ale co dwa lata… 5.Nazwa Żytkowice-  Czemu ta nazwa jest przypisywana do Zakładu karnego czy do Cegielni kiedy  te zakłady znajdują się na terenie SołectwaBrzustów? Żytkowice jak dobrze wiemy to nie jest miejscowość bo jako taka nie istnieje a nazwa została stworzona jedynie dla potrzeb bazy kolejowejjak i stacji PKP która znajduje się w naszym Sołectwie. Czy mógł by Pan wyjaśnić czemu  tak jest ??Na koniec chciałbym Pana jak i wszystkich mieszkańców naszej Gminyzachęcić do polubienia naszej strony na Facebooku https://www.facebook.com/pages/Brzust%C3%B3w/735817806500233?ref=aymt_homepage_panelBo wspólnie możemy więcej…Serdecznie pozdrawiam.Odpowiedź: Panie Rafale! W odpowiedzi na zadane pytania informuję, iż:1.Do końca bieżącego roku zostanie przebudowana droga gminna biegnąca przez Brzustów na odcinku ponad 900 m począwszy od istniejącegoasfaltu w stronę Anielina. Inwestycja ta będzie w 50 % współfinansowana dotacją Wojewody Mazowieckiego oraz częściowo ze środków WspólnotyGruntowej wsi Brzustów. Po podpisaniu stosownej umowy o dofinansowanie zostanie ogłoszony przetarg nieograniczony na realizację prac.2.Odnośnie działki  po Państwu Kwaśnik: Gmina nie jest jeszcze jej właścicielem. Samo posiadanie terenu nie wystarczy do realizacji jakichkolwiekinwestycji na danym terenie. Procedura przejęcia przedmiotowej działki na rzecz Gminy ciągle trwa z uwagi na fakt, iż postępowanie administracyjnejest bardzo długie (rozpoczęło się w 2013roku) i dość skomplikowane, prowadzone przed kilkoma organami. Sami jesteśmy już zniecierpliwienii mamy nadzieję, że proces ten wkrótce się zakończy i będziemy mogli przystąpić do realizacji zamierzonych celów dla lokalnej społeczności.3.Budowa światłowodu to projekt unijny, którego Inwestorem jest Województwo Mazowieckie. Projekt ten zakłada budowę sieci telekomunikacyjnej na terenie całego Województwa Mazowieckiego składającego się z sieci szkieletowej, dystrybucyjnej oraz dostępowej dla wybranych 33 miast na terenie Województwa Mazowieckiego. Po wybudowaniu tej sieci będzie ona dzierżawiona dla przedsiębiorstw świadczących usługi telekomunikacyjne (telefon, internet, telewizja), w celu podniesienia konkurencyjności rynku na terenie całego województwa, co spowoduje, iż obywatel będzie miał dostęp do większej ilości usług. Poniżej przesyłam adres strony internetowej, na której znajduje się dokładny opis tego zamierzenia.http://www.idm.org.pl/index.php/2012-11-14-08-01-58/idea-projektu.html 4.Dziękuję za słowa uznania dla moich działań i mam nadzieję, że Rekonstrukcja Bitwy na stałe wpisze się w kalendarium wydarzeń kulturalnych Gminy Garbatka – w tym roku planowana jest na dzień 11 października 2015 roku.5.Nazwa Żytkowice figuruje w wykazie urzędowych nazw miejscowości i ich części zatwierdzonym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (Dz.U. z dnia 13.02.2013r poz. 200) jako część wsi Brzustów. Nazwa pochodzi od nazwy osobowej Żytek, Żytki i jest typowym przykładem nazwy patronimicznej. Funkcjonowała już w XIX wieku, kiedy powstała w 1885r kolej Iwangrodzko – Dąbrowska, łącząca Dęblin (wówczas Iwangorod) i Dąbrowę Górniczą oraz w okresie międzywojennym, o czym świadczą wszelkie zapiski dotyczące znajdującego się tam Pomnika – Mauzoleum Legionistów Polskich, który został wybudowany w roku 1933 właśnie  Żytkowicach.                                                                                                         Na terenie obszaru nazwanego Żytkowice oprócz wspomnianego pomnika znajduje się Zakład Karny, Zakłady Silikatowe, Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury (dawna baza PKP) oraz stacja kolejowa. Nazwa funkcjonuje po dzień dzisiejszy, a teren objęty tą nazwą administracyjnie został włączony w granice obrębu geodezyjnego Brzustów.Z poważaniemWójt Gminy /-/Robert Kowalczyk

Data:2015-06-22Nadawca: [email protected]: Niebezpieczne skrzyżowanie – apelPytanie:Szanowni Państwo,Jestem użytkownikiem dróg w Państwa miejscowości i uważam, że skrzyżowanie ul. Kochanowskiego oraz ul. Czarnoleskiej jest bardzo niebezpieczne,szczególnie dla użytkowników wyjeżdżających z ul. Czarnoleskiej.Widoczność w tym miejscu jest znikoma. Większość kierowców po prostu wjeżdża na skrzyżowanie bez dokładnego upewnienia się, czy coś z jednej lub drugiej strony nadjeżdża. Moim zdaniem postawienie w tym miejsculusterek byłoby dobrym rozwiązaniem, ponieważ wówczas można będzie zobaczyć nadjeżdżające z obu stron pojazdy. Do tego koszt takich lustereknie jest duży, a stopień bezpieczeństwa z pewnością się zwiększy. Możliwe,że Państwo mają jakiś lepszy pomysł. Bardzo proszę się nad tym zastanowići wziąć moją prośbę pod uwagę. Mam nadzieję, że zależy Państwu na bezpieczeństwu Państwa mieszkańców, a także osób przejezdnych i zajmą sięPaństwo tą sprawą.Z wyrazami szacunku,A.Z.Odpowiedź:PANI AGATO!Bezpieczeństwo naszych mieszkańców  jest bardzo istotną kwestią, dlatego też ponownie zwróciliśmy się do właściwego zarządcy drogiul. Kochanowskiego tj. Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z prośbą o posadowienie 2 szt luster drogowych nie tylko dla wyjeżdżającychz ul. Czarnoleskiej, ale też dla użytkowników ul. Spółdzielczej. Mamy nadzieję, że tym razem kwestia ta zostanie rozstrzygnięta na naszą korzyść.Z poważaniemWójt Gminy      /-/Robert Kowalczyk

 Data: 2015- 06-25 Nadawca: [email protected] Temat: Turniej Tenisa Ziemnego…Pytanie: Witam. Mam propozycję na przyszły rok, żeby chociaż jeden puchar był przyznawany dla najlepszej tenisistki w Garbatce (chodzi o kobiety) tak było właśnie w Kozienicach nawet jak udział w turnieju brało tylko 4 kobiety. Bo niestety w ten sposób żadna z kobiet nigdy nie wygra pucharu… A to troszkę jest nie sprawiedliwe. Pozdrawiam Artur. P.S. Pomysł z turniejem jest dobryy i gratuluję dobrych pomysłów. No może z wyjątkiem jednego- sprzedaży ośrodka zdrowia.Odpowiedż:Szanowny PanieBardzo się cieszę, że pierwszy turniej tenisa ziemnego odbył się i nie brakowało chętnych także kobiet. Mam nadzieję, że w przyszłym roku turniej ten odbędzie się przynajmniej w dwóch kategoriach kobiecej i męskiej i nie będzie problemu pucharu.Ten pierwszy turniej potraktowaliśmy trochę sondażowo dlatego za drobne niedociągnięcia przepraszam.Z poważaniemWójt Gminy       /-/Robert Kowalczyk

Data: 2015-06-25Nadawca: [email protected]: informacjaPytanie: Czy nie uważa Pan Wójt za stosowne poinformowanie mieszkańców poprzez umieszczenie na głównej stronie internetowej urzędu oraz na tablicach ogłoszeń o tym,że na poniedziałkowej komisji będziecie z radnymi uzgadniać szczegóły ewentualnej sprzedaży ośrodka zdrowia? Jest zaproszenie na sesję,ale o komisji nie ma ani słowa. Uważam,że jest to w chwili obecnej bardzo ważna sprawa dotycząca nas wszystkich. Z poważaniem W.JurekOdpowiedź:Szanowny PanieZamieszczone przez Pana uwagi dotyczące działań w przypadku sprzedaży budynku Ośrodka Zdrowia są jak najbardziej zasadne ale dopiero wtedy kiedy ja jak i radni zdecydujemy, że na drogę sprzedaży wchodzimy.O posiedzeniach Komisji można się dowiedzieć z Biuletynu Informacji Publicznej.Jednak będziemy o nich informować na stronie głównej tak jak o sesji.Z poważaniemWójt Gminy       /-/Robert Kowalczyk

Data: 2015-06-18Nadawca: [email protected]: ośrodek zdrowia-Czekam na odpowiedź!Pytanie: Przypominam się o sprawie ośrodka zdrowia i jego sprzedaży. Czekam na odpowiedź i mam nadzieję,że raczy Pan jej udzielić,mimo iż jest to trudny temat.Data: 2015-06-16Nadawca: [email protected]: sprzedaż ośrodka zdrowiaPytanie: Czy to prawda-taka informacja krąży wśród mieszkańców-,że ośrodek zdrowia zamierza Pan wspólnie z radnymi sprzedać za śmieszną kwotę 90 tys.zł?! Kiedy zamierza Pan zorganizować spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie?! Dlaczego takie decyzje podejmuje Pan za plecami mieszkańców? Bo rozumiem,że na sesji pojawi się punkt dot. sprzedaży,a radni zrobią dokładnie co Pan im każe?! Może warto,żeby mieszkańcy mieli szansę wypowiedzenia się w tej sprawie,a nie dowiadywali się po czasie,że wójt i radni wybrani w demokratycznych wyborach-jak to Pan raczył zauważyć-robili z majątkiem gminy co im się podoba?! Mam nadzieję,że raczy Pan udzielić odpowiedzi,bo z tego co wiem to nie na wszystkie zapytania udzielane są odp.Odpowiedź:Szanowna Pani/Szanowny PanieUkrywający się pod „[email protected]”, pragnę Panią/Pana zapewnić, że żadne pytanie nie pozostaje bez udzielonej odpowiedzi co można sprawdzić na stronie „Odpowiedzi wójta”.Nawet takie pytania drogi ukrywający się pod „[email protected]” ziejący jadem zarówno do mnie jak i radnych, jak również do mieszkańców przez których zostaliśmy wybrani również nie zostaną bez odpowiedzi.Dlatego pragnę Panią/Pana poinformować, że co do ewentualnej sprzedaży Ośrodka Zdrowia to rozpoczynamy dyskusję na ten temat w dniu 29 czerwca 2015 roku o godz. 13.00 na połączonych Komisjach, które zbiorą się w Gminnym Centrum Rekreacji, Sportu i Promocji w Garbatce – Letnisko przy ul.Jana Kochanowskiego 135.Każdy mieszkaniec może uczestniczyć nie tylko w posiedzeniu Komisji ale też w sesjach. Również Pani/Pan będzie mógł zabrać głos w każdej sprawie. Dlatego proponuję Pani/Panu zamiast rozpowszechnianie plotek wzięcie udziału w merytorycznej dyskusji na ten temat, a także na inne tematy nurtujące mieszkańców gminy.Pragnę Panią/Pana poinformować, że w dniu 24 czerwca 2015 roku o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania „Puszcza Kozienicka” na temat strategii rozwoju Garbatki – Letnisko, gdzie również może  Pani/Pan  przedstawić swoja wizję rozwoju nie tylko miejscowości Garbatka – Letnisko ale całej gminy.Z poważaniemWójt Gminy    /-/Robert Kowalczyk

 Data: 2015- 06-15 Nadawca: [email protected] Temat: ośrodek zdrowiaPytanie: Panie Wójcie nie Pan ani Stałe Komisje Rady Gminy decydują o zbyciu majątku gminy, w tym wypadku Ośrodka Zdrowia. Radni byli wybrani przez nas,jak Pan sugeruje, w demokratycznych wyborach, ale ich zakichanym obowiązkiem jest kontaktowanie się z wyborcami, a jak to lekceważą, wybrany jest Przewodniczący Rady, który powinien zainteresować się ich działalnością i kontaktami z wyborcami.Pana Przewodniczącego widać tylko u Pana boku na każdej imprezie, chyba w Waszej mentalności jest tylko zebranie się na Sesji Rady, wcześniej przygotować radnych jak mają głosować, żeby wszystko było zgodnie z Pana decyzjami.Właściwie nie odpowiedział Pan na pytanie,zdane wcześniej w sprawie Ośrodka Zdrowia. Zmanipulował Pan odpowiedź,jak zresztą wszystkie odpowiedzi.Co,do Ośrodka Zdrowia, nie Pan budował tą inwestycję i nie Pan będzie ją sprzedawał, chyba, że po zebraniu i konsultacji z mieszkańcami, mieszkańcy zadecydują i niech Pan nie czaruje,że to jest dla dobra gminy, bo w tym wypadku jest P an po prostu zwyczajnie żałosny.Odpowiedź:Szanowny Panie,To między innymi takim „żałosnym osobnikom” jak ja czy Przewodniczący Rady, może Pan w sposób swobodny i nieskrępowany wypowiadać się na stronie urzędu gminy.Chcę jednak Panu powiedzieć, że mimo że nie pała Pan sympatią ani do mnie, ani do radnych, to dla nas jako osób wybranych, każdy głos jest ważny i każdy głos bierzemy pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Tak będzie i tym razem. Mimo, że najchętniej widziałby Pan mnie i Przewodniczącego Rady na ringu, to my Pana bardzo serdecznie zapraszamy zarówno na posiedzenia Komisji jak i posiedzenia Rady, gdzie każdy chętny na pewno zostanie wysłuchany i mam nadzieję, że wówczas – równie zdecydowanie i bezkompromisowo jak w przesłanym zapytaniu – przedstawi Pan swoje zdanie na temat działalności mojej oraz Radnych, a także Pańskich wobec nas oczekiwań.Z poważaniemWójt Gminy       /-/Robert Kowalczyk

Data: 2015-06-16Nadawca: [email protected]: Murawa stadionu Pytanie: Panie Wójcie, moje pytanie dotyczy murawy stadionu przy ulicy Spacerowej. Mianowicie, jakość trawy woła o pomstę do nieba. Moje pytanie brzmi: Czy dałoby radę zrobić zważywszy na koniec rozgrywek choćby częściową renowację a w późniejszym okresie poważniejszy remont? Co pan o tym sądzi? Nie ukrywam, że mi na tym zależy.  Odpowiedź: Szanowny Panie! W odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, ze podobnie jak Panu mnie również zależy na dobrym stanie murawy stadionu na ul. Spacerowej. Jednak nie zgodzę się, że stan murawy jest tak tragiczny, jak Pan to ujął. O boisko na bieżąco dba z zadowalającym skutkiem Klub Sportowy Plon , o czym świadczy m.in.  pozytywna weryfikacja boiska przez ROZPN i otrzymana na tej podstawie licencja  dopuszczająca stadion do rozgrywek. W miarę gminnych możliwości budżetowych Gmina wspiera finansowo Plon m.in. w zakresie kosztów bieżącego utrzymania bazy sportowej.   Z poważaniem   Wójt Gminy        /-/Robert Kowalczyk

  Data: 2015-06-03  Nadawca: [email protected] Temat: Przychodnia Garbatka Pytanie: Witam. Chciałem zapytać czy jeśli budynek przychodni został by sprzedany to jest to równoznaczne z likwidacją opieki zdrowotnej w Garbatce? Gdzie w takim wypadku mieli by się leczyć mieszkańcy? Myślę,że nie planuje Pan likwidacji ośrodka zdrowia. Odpowiedź:Szanowny Panie,Zarówno Pan jak i ja dobrze wiemy, że dla każdego mieszkańca gminy Garbatka nie ma nic ważniejszego niż zdrowie, a co za tym idzie bezpieczeństwo zdrowotne. To między innymi dlatego wyremontowaliśmy budynek przychodni, aby służył tylko i wyłącznie celom opieki zdrowotnej mieszkańców. To właśnie dlatego od początku swojej pierwszej kadencji starałem się, by doktor Skoczylas wrócił do Garbatki i poprowadził przychodnię.Od trzech lat, mimo że budynek jest własnością gminy, leczymy się w prywatnej przychodni. Jestem pewny, że w tym czasie żaden ze zgłaszających się do przychodni pacjentów nie został w niej źle przyjęty. Dlatego nie widzę żadnego związku pomiędzy zagrożeniem bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców, a ewentualną sprzedażą budynku.Bardzo chciałbym aby opieka zdrowotna w Garbatce się rozwijała i żeby do Garbatki przyjeżdżali leczyć się również mieszkańcy innych miejscowości. Dlatego powinniśmy postawić na rozwój przychodni.Z poważaniem   Wójt Gminy        /-/Robert Kowalczyk

 

 Data: 2015-05-26 Nadawca: [email protected] Temat: ośrodek zdrowiaPytanie: Czy to prawda,że chce Pan wspólnie z radnymi za plecami mieszkańców sprzedać budynek ośrodka zdrowia? Nie uważacie Państwo,że należy zapytać o zdanie mieszkańców? Z poważaniem W. JurekOdpowiedź:Szanowny Panie,Już prawie pięć lat jak jestem Wójtem Gminy Garbatka-Letnisko, a większość wybranych Radnych Gminy swoją funkcję pełni po raz kolejny i nie przypominam sobie abyśmy sprzedali majątek Gminy bez konsultacji społecznych. Warto jednak przy tej okazji przypomnieć, że Wójt Gminy i Radni Gminy zostali wybrani w demokratycznych wyborach i reprezentują wszystkich mieszkańców i w ich imieniu podejmują decyzję. Sprawa o której Pan pisze będzie tematem najbliższych Komisji Stałych Rady Gminy, gdzie wspólnie będziemy się zastanawiali nad plusami i minusami ewentualnego zbycia budynku przychodni.Zarówno ja jak i radni w ciągu ostatnich pięciu lat pokazaliśmy, że dla nas najważniejszy jest interes i bezpieczeństwo mieszkańców oraz rozwój całej Gminy i w tym przypadku te kryteria będą dla nas najważniejsze.Z poważaniemWójt Gminy       /-/Robert Kowalczyk 

 Data: 2015-05-18 Nadawca: [email protected] Temat: szkołyPytanie: Panie Wójcie! Jako mieszkańcy Gminy Garbatka – Letnisko mamy do Pana następujące pytania dotyczące szkół na naszym terenie. Jaki jest sens utrzymywania tak małej szkoły w Bogucinie? Czy nie lepiej dla budżetu gminy byłoby zamknięcie tej placówki, do której uczęszcza tak mało uczniów? Jaki widzi Pan sens dalszego utrzymywania tej szkoły? Druga sprawa dotyczy szkoły w Garbatce – zapewne docierają do Pana głosy nie zadowolonych rodziców z roli edukacyjnych naszej podstawówki i gimnazjum. Nie wiem czy Pan wie, ale w klasie 3 uczy Pani, która pisząc na tablicy robi błędy ortograficzne i z błędami rozwiązuje zadania z matematyki, wspomnę tylko, że nie umie mówić poprawnie po polsku i nasze dzieci niestety powielają te błędy językowe. Nasze dzieci na szczęście już kończą etap edukacji z taką nauczycielką, ale co z kolejnymi pierwszoklasistami, którzy od września będą mieli wątpliwą przyjemność poznawać tajniki wiedzy przy takim nauczycielu?! W dalszym etapie kształcenia wcale nie jest lepiej. Nasze dzieci kończąc gimnazjum i idąc dalej do szkoły mają ogromne braki w wiadomościach i nie są to pojedyncze przypadki. Czy nie powinien Pan bliżej przyjrzeć się poziomowi edukacji w naszych szkołach? Nawet jeżeli jakimś cudem wyniki egzaminów są dobre to niestety nie idzie to w parze z pozyskaną wiedzą. Ostatnia sprawa dot yczy dowozu dzieci do zerówki, która w tym roku będzie wyłącznie w przedszkolu. W związku z tym, że oddział zerowy jest obowiązkowy co mają zrobić rodzice dzieci np. z Bąkowca, którzy nie mają możliwości dowożenia dziecka na własną rękę, a autobus nie będzie ich zabierał tak jak to było dotychczas? Mam nadzieję, że rozwieje Pan nasze wątpliwości i szybko odpowie na postawione wyżej pytania. Z poważaniem Zatroskani mieszkańcy GarbatkiOdpowiedź:Szanowna Pani/Szanowny Panie,pisze Pan/ Pani do mnie w imieniu mieszkańców Garbatki- Letnisko i chyba tak jest najłatwiej przerzucić własne zdanie czy niezadowolenie na większość mieszkańców, bo przecież wtedy sprawa nabiera rozmiaru i wagi. Jeżeli zaś chodzi o szkoły funkcjonujące na terenie Gminy Garbatka-Letnisko to zapewniam Państwa, że pozostają w moim szczególnym zainteresowaniu. Osiągnięcia i wyniki egzaminów zewnętrznych uczniów Zespołu Szkół Samorządowych od kilku lat są powyżej średniej powiatu, województwa i kraju ( w 2013r.i 2014 r. wynik egzaminu gimnazjalnego plasował się na pierwszym i drugim miejscuw powiecie). Z uznaniem odnoszę się do licznych kontroli, które potwierdzają zgodność merytoryczną oraz dydaktyczno – wychowawczą  Zespołu Szkół Samorządowych. Od 2011 r. kontrolujący placówkę nie wydali żadnych zaleceń . Uczniowie nasi kończąc gimnazjum trafiają do różnych szkół. Nigdy wcześniej, jak również na przestrzeni kilku ostatnich lat nie docierały do mnie negatywne opinie, dotyczące naszych absolwentów. Uczniowie nasi, podobnie jak w gimnazjum są najlepszymi uczniami tych szkół, uzyskując promocjez wyróżnieniem. Publiczne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Garbatce – Letnisko monitoruje losy uczniów i posiada udokumentowane informacje, iż wielu z nich reprezentuje szkoły ponadgimnazjalne na najwyższych szczeblach konkursów i olimpiad przedmiotowych, w tym również międzynarodowych. Wielu pracując w samorządach uczniowskich, nadaje ton młodzieżowym inicjatywom, wolontariatowi i pracy społecznej.Co do nieprawidłowości jakie dostrzegacie Państwo /Pani/ w realizacji edukacji wczesnoszkolnej, zapewniam Panią/Pana, że nie posiadam informacji zbieżnych z przytoczonymi w zapytaniu. Każdy nauczyciel Zespołu Szkół Samorządowych objęty jest nadzorem pedagogicznym, również wspomniana w pytaniu pani. W roku szkolnym 2014/2015 w ZSS zaplanowano 50 obserwacji zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz opiekuńczo – wychowawczych. W samej edukacji wczesnoszkolnej było ich 15. Żadna z przeprowadzonych obserwacji nie wykazała rażących uchybień. Lekcje były zgodne pod względem merytorycznym oraz metodycznym. A poza tym, to co dziecko ma napisane w zeszycie nie zawsze odzwierciedla to co faktycznie było napisane na tablicy.Jeżeli zaś chodzi o sens utrzymania szkoły w Bogucinie to Pan / Pani razem z mieszkańcami powinniście kiedyś pofatygować się do niej