W poniedziałek wójt Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz oraz urzędnicy odpowiedzialni za realizacje projektu oficjalnie przekazali plac przeznaczony na budowę hali sportowej w Garbatce-Letnisko. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Zawisza z Radomia.

 

– Bardzo się cieszę, że rusza budowa hali sportowej w naszej gminie. Budynek został zlokalizowany przy Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisko. Prace potrwają do 2021 roku. Dziś przekazaliśmy teren pod jej budowę i mam nadzieję, że ta inwestycja przyniesie same korzyści całej gminie – mówi wójt Teresa Fryszkiewicz

 

 

Przypomnijmy. W hali znajdować się będą boiska do gry w piłkę ręczną o wymiarach 20x40m, koszykówkę 14x28m i siatkówkę 9×18 metrów. Ponadto obiekt będzie wyposażony w szatnię ogólną, przebieralnie, sanitariaty, siłownię, pokój instruktorów, magazyny sprzętu sportowego i gimnastycznego oraz pomieszczenia techniczne.

 

W hali i siłowni będzie mogło ćwiczyć 50 osób w tym samym czasie. Znajdować się w niej będzie również 180 miejsc na widowni. Choć hala zlokalizowana będzie przy szkole korzystać z niej będą mogli wszyscy zainteresowani.

 

Koszt inwestycji opiewa na kwotę ponad 5 mln zł, z czego 70% będą stanowiły środki zewnętrzne.