Czym jest e-bilet?

Jeśli w czasie świątecznych podróży będziesz korzystał z płatnych odcinków autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław- Sośnica) skorzystaj z możliwości zakupu e-biletu autostradowego. To wygodna metoda płatności za przejazd odcinkami autostrady dla kierowców motocykli, pojazdów samochodowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony.

 

Gdzie można kupić e-bilet autostradowy?

E-bilet autostradowy możesz kupić z wyprzedzeniem, przed rozpoczęciem zaplanowanej  podróży w:

aplikacja mobilnej „e-TOLL PL BILET”
sieci dystrybucji partnerów systemu e-TOLL (mPay, PKN Orlen, Autopay, Spark)

 

Korzystając z aplikacji mobilnej e- bilet możesz kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem. Okres jego ważności to 48h od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży. Niewykorzystany bilet można zwrócić przed zadeklarowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu. Zwróć bilet w taki sam sposób, w jaki go kupiłeś.

 

Jak kupić e-bilet w aplikacji „e-TOLL PL BILET”?

Aplikację można pobrać w Google Play oraz w AppStore. Jest dostępna w 9 językach (PL, EN, DE, RU, UA, BY, SK, CZ, LT). Zakup e-biletu autostradowego nie wymaga rejestracji w systemie e-TOLL i kupowania żadnych urządzeń. Aby kupić e-bilet, wystarczy kilka kroków:

wyszukaj i pobierz aplikację e-TOLL PL BILET na urządzenie mobilne, z którego korzystasz
otwórz aplikację, a następnie wybierz i zapisz język, którego będziesz używać do obsługi aplikacji
zaakceptuj Regulamin aplikacji i politykę prywatności
kup e-bilet autostradowy:

wybierz autostradę, po której planujesz się poruszać (A2 Konin-Stryków lub A4 Wrocław – Sośnica)
wprowadź dane pojazdu, którym będziesz się poruszał (kategorię pojazdu: samochód osobowy lub motocykl, numer rejestracyjny i kraj rejestracji)
wypełnij szczegóły trasy przejazdu (wjazd – punkt początkowy i wyjazd – punkt końcowy trasy, datę i godzinę planowanej podróży)
dokonaj płatności za przejazd wybraną metodą płatności (karta, blik)

Jedź spokojnie i bezpiecznie!

 

Darmowa aplikacja e-TOLL PL BILET to szybkie i wygodnie opłacanie przejazdu po płatnych odcinkach autostrad A2 i A4. Jeśli nasi funkcjonariusze zatrzymają Cię do kontroli, pokaż indywidualny numer – identyfikator, który posiada każdy e-bilet autostradowy.