Piękne akcje, mnóstwo emocji, a przy tym świetna zabawa i wysoki poziom. To wszystko towarzyszyło nam w sobotę 27 stycznia na Gminnej Hali Sportowej w Garbatce-Letnisku. Odbył się tam jubileuszowy XI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Garbatka-Letnisko.

Turniej o godz. 10:00 otworzyli wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz, przewodniczący rady gminy Włodzimierz Mazur i dyrektor publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisko Agnieszka Babańca.

Zawodnicy zostali podzieleni na pięć kategorii wiekowych. Kobiety uczestniczące w turnieju wystartowały w kategorii open, kolejni zawodnicy w kategorii do 40 lat, 40-60 lat, 60-70 oraz w kategorii 70+. Zasady turnieju były bardzo proste, ponieważ obowiązywała zasada rozgrywek każdy z każdym.

 

Nad wynikiem każdego meczu czuwali niezawodni sędziowie Tomasz Krekora i Waldemar Langa.

Od początku byliśmy świadkami wyrównanych meczów, w których zawodnicy walczyli o każdy punkt. Turniej był bezkompromisowy. Zdobycie pierwszego miejsca wymagało, bowiem od zawodników zwycięstwa we wszystkich spotkaniach. Po kilku godzinach rozgrywek poznaliśmy ich kwalifikację końcową, która prezentuje się następująco:

Kat. Kobiety Open

 1. Julia Pomarańska
 2. Zuzanna Fryszkiewicz
 3. Karolina Pomarańska

Kat. Mężczyźni do 40 lat

 1. Krystian Gołąbek
 2. Łukasz Maj
 3. Igor Zbrożyna

Kat. Mężczyźni 40-60 lat

 1. Andrzej Gołąbek
 2. Robert Janicki
 3. Andrzej Sekuła

Kat. Mężczyźni 60-70 lat

 1. Artur Moroz
 2. Wojciech Stankiewicz
 3. Konrad Juszkiewicz

Kat. Mężczyźni 70+

 1. Andrzej Kucharski
 2. Waldemar Banaś
 3. Zbigniew Dzikowski

Zwycięzcom turnieju pamiątkowe dyplomy, puchary oraz upominki wręczał gospodarz gminy Teresa Fryszkiewicz wraz z przewodniczącym rady Włodzimierzem Mazurem.

Na koniec spotkania każdy zawodnik otrzymał zdrowy poczęstunek. To było fantastyczne i pełne radości integracyjne spotkanie międzypokoleniowe. Wszystkim uczestnikom Turnieju gratulujemy i zapraszamy do udziału w jego kolejnej edycji.