W tym roku uczniowie rywalizowali w sześciu dziedzinach: plastyka, literatura, fotografia, plakat, prezentacja multimedialna oraz konkurs wiedzy. Organizatorzy podzielili uczestników na 4 grupy wiekowe: szkoły podstawowe (6-9 lat), podstawowe (10-12 lat), gimnazja (13-15 lat) i szkoły ponadgimnazjalne (16-19 lat).

 

Nagrody w tegorocznej edycji ufundowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Nadleśnictwo Kozienice, Nadleśnictwo Zwoleń, Burmistrz Miasta Pionki, Wójt Gminy Jedlnia-Letnisko, Wójt Gminy Garbatka-Letnisko, Wójt Gminy Policzna, Wójt Gminy Jastrzębia, Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych.

Przed wręczeniem nagród i wyróżnień można było obejrzeć zabawne przedstawienie o lesie przygotowane przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pionkach.

 

W konkursie wzięło udział aż 892 uczniów z 36 szkół, a wśród grona laureatów znalazło się troje z naszej szkoły. I tak w dziedzinie plakatu I miejsce w kategorii gimnazja otrzymał Piotr Maj z kl. II a (opiekun: pani Agata Styczyńska), który w nagrodę otrzymał tablet. Wyróżnienia otrzymały: w dziedzinie literatury – Amelia Hołuj z kl. VI b (opiekun: pani Anna Rutka) nagrodą był kask rowerowy oraz w dziedzinie prezentacji – Wiktoria Pajączkowska z kl. II c (opiekun: pani Anna Rutka) nagrodą był zegarek sportowy. Gratulujemy!