Organizatorem pogoni była Sekcja motocyklowa LKS Plon, Gmina Garbatka-Letnisko oraz Gminne Centrum Rekreacji, Sportu i Promocji w Garbatce-Letnisko.

 

Sobotni dzień w Garbatce-Letnisko należał do fanów crossowych motocykli oraz quadów. Od wczesnych godzin porannych na terenie „Gnysiówki” trwała rejestracja zawodników biorących udział w tegorocznej edycji „Pogoni za Wiosną”.

 

Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji odbyła się krótka odprawa, podczas której zawodnicy zapoznali się zasadami pogoni. Start zawodników zaplanowano na godzinę 10.30.– Trasa rajdu w tym roku jest dość długa i liczy ponad 60 kilometrów. Jest dość trudna i wymagająca. Znaki rozpoznawcze są w kolorze żółtym. W najbardziej oddalonym punkcie kontrolnym będzie możliwość zatankowania swoich motocykli i quadów – informowali organizatorzy podczas odprawy.

 

Szczęśliwego ukończenia całej trasy życzyli wójt gminy Sieciechów Marian Zbigniew Czerski oraz wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec

Dla wytrwałych odcinek specjalnyUczestnicy, którzy zaliczyli trasę mogli spróbować swoich sił na odcinku specjalnym. Do rywalizacji stanęło 24 motocyklistów oraz 7 kierowców quadów. Łatwo nie było. Tak jak rok temu kierowcy motocykli oraz quadów do pokonania mieli dwie przeprawy przez strumyk oraz dość strome podjazdy. Niestety w tym roku nie wszystkim dopisało szczęście i nie udało się zaliczyć odcinka specjalnego.

 

WYNIKIPierwsze miejsce w tegorocznej „Pogoni za Wiosną” zdobył Dariusz Zieliński, drugi był Jarosław Majchrzak, natomiast trzecie miejsce zajął Mariusz Dzik. Drobnymi upominkami nagrodzone zostały również miejsca poza podium i tak na czwartym miejscu znalazł się Marek Kalinowski, piąte ex aequo zajęli Mariusz Abramowicz oraz Dominik Gront.

 

 

Piotr Śliwinski okazał się najmłodszym uczestnikiem tegorocznej pogoni

 

Nagrodzono również najmłodszego oraz najstarszego uczestnika pogoni. Byli nimi Piotr Śliwinski oraz Władysław Wójcik. Podczas rajdu nie mogło zabraknąc również przedstawicielki płci pięknej, którą godnie reprezentowała Magdalena Jakubowska.W kategorii quadów najlepszym okazał się Michał Wdowski. Nagroda specjalna ufundowana przez sekretarz Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko Teresę Fryszkiewicz trafiła w ręce Radosława Rogalskiego, który zdobył nowe pseudonim „nurek”.

 

Na odcinku specjalym najlepszym okazał się Michał Borkowski, drugie miejsce przypadło dla Dariusza Rzemieniak, trzecie miejsce zajął Mariusz Abramowicz. 

Zdjęcia: Mariusz Grotkowski

Galeria zdjęć TUTAJ