Celem projektu jest poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej. W ramach projektu w szkole gościł edukator zdrowotny z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który przeprowadził zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki stomatologicznej i zasad prawidłowej higieny jamy ustnej dla rodziców, dzieci i nauczycieli przedszkolnych. Podczas zajęć dzieci otrzymały materiały informacyjne, które w formie zabawy będą zachęcać je do dbania o czystość i zdrowie swoich zębów. Każde dziecko wyposażone zostało w szczoteczki i pasty do zębów.

 

Również spotkanie dla rodziców dało wiele korzyści, bowiem otrzymali przystępne i nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzieli się, jak powinni dbać o zdrowie zębów swoich dzieci już od najmłodszych lat oraz jak skutecznie kształtować u dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe.

Mamy nadzieję, że prowadzone w szkole działania dla dzieci z zakresu edukacji zdrowotnej i propagowanie zdrowego trybu życia zaprocentują w ich dorosłym życiu.

 

PSP w Bogucinie