W ramach zadania zostanie położna nawierzchnia bitumiczna, w wyniku czego powstanie droga jednojezdniowa dwukierunkowa o szer. 6 m. Wykonany zostanie chodnik z kostki brukowej o szer. 2 m oddzielony od krawędzi jezdni pasem zieleni o szer. 1,2m, w którym staną nowe lampy oświetlenia ulicznego typu parkowego, dzięki czemu teren zyska nowy wygląd. Ponadto wybudowane zostaną zjazdy do nieruchomości oraz miejsca postojowe. Długość przebudowywanego odcinka drogi wynosi ok. 350 m tj. od włączenia ul. Martyrologii do drogi wojewódzkiej nr 691 (ul. Kochanowskiego) do końca ogrodzenia cmentarza parafialnego.

Planowany termin zakończenia robót przypada na koniec IV kwartału br. Jednak jak zapewnia Wykonawca tj.: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z siedzibą w Lubartowie, w dniu Wszystkich Świętych droga zostanie przygotowana do płynnego ruchu.  Za wszelkie niedogodności i utrudnienia w ruchu przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

Wartość inwestycji wyniesie około 520.000,00 zł i w całości zostanie pokryta ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.