Wiesław Drabik to autor ponad stu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych. Najbardziej znane książeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”.

 

Autor czytał oraz barwnie recytował fragmenty swoich tekstów. Opowiedział również w jaki sposób powstają książki oraz ilustracje do nich przytaczając przy tym wiele zabawnych anegdot. Bawił się z dziećmi w odgadywanie rymów i zagadek a prawidłowe odpowiedzi nagradzał drobnymi upominkami. Najaktywniejsi uczestnicy spotkania – Paweł Sobczyk, Michał Jędrasek oraz Ola Blusiewicz otrzymali książki z autografem autora.

 

Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem, co chwilę rozbrzmiewały salwy śmiechu, a humor, rym i dobra zabawa nieprzerwanie towarzyszyła uczestnikom w trakcie całego spotkania.