Wyjątkowe jasełka przygotowane przez nauczycieli, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisko, łamanie się opłatkiem oraz świąteczne życzenia podczas naszego gminnego spotkania wigilijnego w Garbatce-Letnisko, które odbyło się w minioną środę.

Garbacka wigilia odbyła się już po raz dwunasty, a po raz drugi na gminnej hali sportowej. Rozpoczęła się o godz. 18.00 powitaniem mieszkańców i zaproszonych gości przez panią wójt Teresę Fryszkiewicz.

Chwilę później uczniowie PSP w Garbatce-Letnisko odegrali wyjątkowe jasełka w przepięknych strojach z aktorskim zacięciem, snując przy tym wyjątkową, bożonarodzeniową historię. Całości przedstawienia dopełniła przygotowana z tej okazji dekoracja, która przy wyłączonym oświetleniu obiektu wprowadziła wszystkich w magiczną świąteczną atmosferę. Swoją obecnością podczas tegorocznej wigilii zaszczycili nas: starosta powiatu kozienickiego Krzysztof Wolski, prezes LGD Puszcza Kozienicka Irena Bielawska, komendant Komisariatu Policji w Gniewoszowie Artur Leszczyński.

Po występach przyszedł czas na życzenia. Jako pierwsi głos zabrali zaproszeni goście: starosta kozienicki Krzysztof Wolski, prezes LGD Puszcza Kozienicka Irena Bielawska. Następnie życzenia złożyła dyrektor PSP w Garbatce-Letnisko Agnieszka Babańca.

Z okazji zbliżających się świąt życzenia złożyła również wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz.

– Drodzy Państwo, ja również wierzę w to, że życzenia wypowiedziane szczególnie w magiczny, wigilijny wieczór mają moc spełniania, pod warunkiem, że są wypowiedziane prosto z serca i szczere. Drodzy moi, z całego serca najszczersze życzenia dla was wszystkich. Niech ta moc wigilijnego wieczoru otuli nas wszystkich swoja mocą, a każdy nadchodzący dzień nowego 2024 roku niech przyniesie przede wszystkim zdrowie, bo tego wszystkim najbardziej trzeba.

W imieniu Radnych Gminy Garbatka-Letnisko świąteczne życzenia złożył przewodniczący rady Włodzimierz Mazur.

Wigilijną modlitwę poprowadził proboszcz parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Garbatce-Letnisko ks. kan. Augustyn Rymarczyk, który przypomniał również o istocie świąt Bożego Narodzenia.

Po wspólnej modlitwie, połamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie nawzajem świątecznych życzeń, zgodnie z tradycją wszyscy zgromadziliśmy się przy naszym gminnym wigilijnym stole, na którym nie zabrakło pierogów, racuchów, kapusty z grochem, tradycyjnego barszczu czy śledzia oraz słodkich wypieków.

Ten suto zastawiony stół to zasługa naszych sponsorów, na których zawsze możemy liczyć. Sponsorami tegorocznej wigilii byli: Rodzice uczniów PSP w Garbatce-Letnisko, PTHS Zbigniew Sekuła, Auto Serwis Krzysztof Gołda, Krzysztof Sozański „Zajazd przy Gościńcu”, Marcin Schabowski „Karczma u Chłopa”, Katarzyna Kubiak – Cukiernia Wiesława Długosz w spadku, Mirosław Winogrodzki sklep Hurcik, Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku oraz Przedszkole Samorządowe w Garbatce-Letnisku.