Czas oczekiwania wypełniły zagadki o postaciach z bajek. Na szkolnym korytarzu pojawił się  Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Kot w butach, Baba Jaga, Smok Wawelski i Czarodziej. Dzieci doskonale poradziły sobie z odgadnięciem imion poszczególnych bajkowych bohaterów. Zgromadzonej publiczności klasy trzecie  zaprezentowały także piosenki i wiersze oraz przedstawiły swoje listy i marzenia związane z wizytą Mikołaja.

 

Wreszcie specjalny gość zawitał i do nas. Dzieci nie kryły radości, wszystkie chciały się znaleźć w jego pobliżu. W dniu imienin złożyły mu życzenia: zdrowia, szczęścia, powodzenia i miłego prezentów roznoszenia. Jak to ma w swoim zwyczaju już od setek lat, nasz niezwykły gość rozdał prezenty wszystkim dzieciom, nie zapomniał też o paniach dyrektorkach.

 

Święty Mikołaj podróżuje zimą i w nocy, dlatego też dzieci w ramach podziękowań obdarzyły go paterą pełną owoców, aby był silny i zdrowy. Po rozdaniu prezentów Mikołaj wyruszył w dalszą podróż, aby odwiedzić wszystkich, którzy wierzą w jego magiczną moc czynienia dobra. Dziękujemy wszystkim pomocnikom Mikołaja, dzięki którym każde dziecko w szkole zostało obdarowane prezentem.

Danuta Matysiak i Elżbieta  Mazur