W naszej szkole organizujemy paczkę już po raz piąty! Dziękujemy  za ubiegłe lata i w tym roku zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji paczki dla wybranej rodziny.

Przygotowane przez  nas produkty to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, swoiste przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie.

Poniżej zamieszczamy potrzebne rzeczy i liczymy na Państwa wsparcie!

Ze względów epidemiologicznych i mając na uwadze chore dziecko w wybranej rodzinie prosimy o dostarczanie produktów  WYŁĄCZNIE nowych.

 

Zbiórka produktów będzie trwać do 6 grudnia 2021 r.

 

Bardzo prosimy o włączenie się ponownie do akcji , gdyż tylko z Państwa pomocą możemy sprawić, że święta Bożego Narodzenia dla wybranej rodziny  będą magiczne!

 

Opis rodziny:

Panie Beata z rodziną:

Pani Beata 54 lata, Córka Kasia 23 lata, Córka Anna 28 lata, wnuczka Nikola 3 lata

Historia Rodziny Rodzina od dawna boryka się z problemami ekonomicznymi, które spowodowane są stanem zdrowia pani Beaty i jej wnuczki. Sytuacja pogorszyła się w zeszłym roku po śmierci męża. Pani Beata choruje na cukrzycę i przeszła dwa zawały serca. Nie może znaleźć odpowiedniej pracy, zajmuje się domem i pomaga opiekować się niepełnosprawną wnuczką. Anna jest mamą trzyletniej Nikoli, która choruje na rzadką chorobę genetyczną. Opiekę nad chorą córeczką musi sprawować sama, z pomocą swojej mamy. Pani Beata dodatkowo utrzymuje studiującą córkę Kasię, która ze względu na dzienny tryb nauczania i dużą ilość nauki, również nie może podjąć pracy. Kasia ma nadzieję skończyć studia, dzięki którym chce zdobyć dobrą pracę, usamodzielnić się i wspomóc finansowo swoja rodzinę. Miesięczny dochód rodziny wynosi 2118zł, po odliczeniu kosztów utrzymania oraz niezbędnego leczenia w kwocie 1819zł, na jednego członka rodziny pozostaje 530zł.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 1. Wersalka Dotychczasowa jest bardzo zniszczona i niewygodna do spania, co bardzo odbija się na samopoczuciu domowników. 2. Blender Mała Nikola musi przyjmować karmienie pozajelitowe, dlatego blender jest urządzeniem niezbędnym do przygotowywania odpowiednich posiłków. 3. Środki czystości W domu, w którym jest chore dziecko czystość i higiena to podstawa. Niestety środki te są drogie i rodziny nie stać na zbyt częste zakupy.

Pozostałe potrzeby Rodziny Żywność trwała Herbata Cukier Kawa Olej Ryż Kasza Konserwy rybne Makaron Mąka Owoce i warzywa w puszkach

Środki czystości Szampon przeciwłupieżowy, mydło dziecięce Mydło / żel myjący Pasta do zębów Płyn do mycia naczyń Płyn do płukania Szampon Podpaski/tampony Szczoteczka do zębów Krem do pielęgnacji cery suchej Pampersy Dada 4, chusteczki nawilżanie ,,Kindi,, Natural balance Wyposażenie mieszkania Ponadto: Koc Ręczniki Wersalka Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego Suszarka Sedes ( w miarę możliwości) Bateria do umywalki ( w miarę możliwości)

Szczególne upominki Beata: Perfumy zapach słodki Kasia: Koc Anna: Perfumy

 

Liczymy na Państwa wsparcie i pomoc w organizacji paczki!

 

 

Koordynatorzy:

                                                                               

Monika Bernacik

Bernadeta Basaj

Renata Strzałkowska- Jędrasek