Publiczna Szkoła Podstawowa w Garbatce-Letnisku dołączyła do projektu „Szkoła z Pasją” powstałym z inicjatywy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”, który jest realizowany ze środków unijnych w partnerstwie z Samorządami gmin powiatu kozienickiego.

W ramach projektu we wszystkich gminach powiatu kozienickiego odbywają się pokazy wyjątkowych mistrzów. Dziś 17 września 2021 r. szkołę podstawową w Garbatce-Letnisku odwiedził Paweł „Dazzle” Kidoń – MISTRZ ŚWIATA w freestyle Basketball, pierwszy Europejczyk w legendarnej amerykańskiej drużynie Harlem Globetrotters.

Występ  Pawła Kidonia w dwóch turach obejrzało ok. 300 uczniów. Jego imponujący występ nie pozwolił oderwać od niego wzroku. Zaczarował publiczność wykonując niesamowite tricki z piłką. Mistrz Świata Basketball Freestyle to 1-szy Polak i 1-szy Europejczyk w legendarnej amerykańskiej drużynie Harlem Globetrotters. To także 3-krotny Mistrz Polski Basketball Freestyle.Z piłką do kosza nie rozstaje się już od 12 lat… ma obsesje na punkcie całkowitej kontroli nad nią.

Tworzy tricki z elementami breakdance’a. Dzięki uporowi i ciężkiej pracy trzykrotnie zdobył tytuł mistrza Polski Basketball Freestyle. Jego największym osiągnięciem jest pokonanie 107 zawodników z całego świata w Chinach i tym samym zdobycie tytułu Mistrza Świata w swojej dziedzinie.

Spotkanie miało także charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia Pawła w akcji na żywo uczniowie usłyszeli również historię jego pasji. Dowiedzieli się również, jak to się stało, że chłopak mieszkający w małej wsi pod Zakopanem został najlepszym zawodnikiem na świecie. Nie obyło się również bez licznych pytań do mistrza.

W wydarzeniu wzięła udział Prezes Stowarzyszenia LGD „Puszcza Kozienicka” – Irena Bielawska, Sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Marzena Pomarańska  oraz dyrektor szkoły – Agnieszka Babańca.

Dzięki współfinansowaniu projektu przez naszą gminę oraz LGD „Puszcza Kozienicka” udział uczniów w spotkaniu jest bezpłatny.