Od wczesnych godzin rannych 15 wolontariuszy zbierało pieniądze do kolorowych puszek. Nawet mróz nie był w stanie zniechęcić ich do kwestowania w tym dniu. Młodzież z naszego sztabu można było spotkać na ulicach Garbatki-Letniska, Bogucina, Bąkowca, Zajezierza, Opactwa i Sieciechowa. Nad ich bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Gniewoszowie. Najwytrwalsi kwestowali do godz. 18.00. Najwięcej udało się zebrać Sylwii Stasiak i Damianowi Ośce, którzy pod flagą stowarzyszenia SPEED RACING TEAM uzbierali do puszek 2 636,05 zł. Jest to absolutny rekord wśród kwestujących. Dobrym wynikiem mogą się również pochwalić wolontariuszki Amelia Kwaśnik, Dominika Maj oraz Martyna Jurek, które zebrały około 1000 zł każda.

W tym roku w sztabie zarejestrowanych było 5 puszek stacjonarnych, które od grudnia zlokalizowane były w salonach fryzjerskich Madam, Julia, salonie kosmetycznym Beauty, sklepie Stokrotka oraz Speed Racing Team.

Zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy to tylko część wydarzeń wczorajszego dnia. Te bardziej spektakularne działy się od godz. 17.00 w świetlicy gminnej w Garbatce-Letnisku. I tak z niewielkim poślizgiem rozpoczęły się licytacje fantów na rzecz WOŚP, a było ich około 70. Wiele firm i instytucji przekazało atrakcyjne przedmioty i vouchery, w tym: miedziany anioł z kwiaciarni Piwonia, obraz z Plenerów Malarskich ze Szkoły Drzewnej, pióro Parkera z dedykacją od wójt Teresy Fryszkiewicz, kubki oraz kalendarze z Przedszkola Samorządowego Pod Sosnową Szyszką, gadżety WOŚP, vouchery z przychodni ViatlMed, Fizjomax, Magicznych Ogrodów, Farmy Iluzji, Projekt Alpaka, Ikigai Sushi, Winnicy Wieczorków, KCRiS, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i wiele innych. Takiej licytacji dawno nie było. Po zaciętej „walce” w licytacjach rozpoczęła się część artystyczna. Jako pierwszy wstąpił chór dziewcząt z Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisku. Następnie na scenie pojawił się zespół So What z Radomia grający covery klasyków starego dobrego rocka, metalu i punck. Nie jednemu nóżka chodziła w rytm muzyki. Znaleźli się także amatorzy mocnych rytmów, którzy bawili się pod sceną. Całe szczęście przychodnia VitalMed oraz Fizjomach przekazali vouchery na zabiegi rehabilitacyjne. Po takich wygibasach porządny masaż karku był jak najbardziej wskazany. Jako kolejny wystąpił zespół Rapto Łapto z Radomia. Duża dawka Rapcoru wypełniła salę. Charyzmatyczni muzycy zawładnęli scenę na ok. godzinę i to była prawdziwa muzyczna uczta. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz wystąpią w Garbatce-Letnisku. I tym muzycznym akcentem zakończył się 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w sztabie #6166.

Dziękujmy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego pięknego wydarzenia. Organizatorom, wolontariuszom oraz darczyńcom, którzy otworzyli swe serca i portfele, aby wesprzeć tak szczytny cel. Dorocie Ziarkowskiej – Radnej Gminy Garbatka-Letnisko, która poprowadziła licytacje. Jej dar przekonywania pozwolił zlicytować wszystkie przedmioty. Marianowi Plażukowi – Presowi Stowarzyszenia Muzyk.com za pomoc przy nagłośnieniu. Dziękujemy również sponsorom, którzy zapewnili posiłek dla sztabu, a byli to: Koło Gospodyń Wiejskich w Bąkowcu, zakład piekarniczo-cukierniczy Niewola, Zajazd przy Gościńcu.  

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Garbatce-Letnisku 21 raz i na pewno nie ostatni!