Program „Pożyteczni.pl” to magazyn reporterski opisujący działalność organizacji pożytku publicznego i formy aktywności obywatelskiej. Pokazuje ludzi, którzy podejmują się ważnych i ciekawych inicjatyw, zarażają pasją, zmieniają otaczającą ich rzeczywistość. Na antenie TVP emitowany jest od 2014 roku.

 

Garbaccy ułani byli bohaterami odcinka, który wyemitowano 28 lutego. Teraz materiał jest dostępny całkowicie za darmo na platformie vod.tvp.pl (o tutaj – klik).

 

Członkowie pułku mieli okazję opowiedzieć przed kamerami o początkach swojej działalności, kulisach swojej pasji czy sukcesach, jak np. udziały w filmach czy serialach.

 

– Zdjęcia odbyły się 6 lutego w Garbatce-Letnisku i potrwały sześć godzin. Na miejscu pojawiła się sześcioosobowa ekipa telewizyjna. To nie był nasz pierwszy występ przed kamerami, ale byliśmy szczęśliwi, że mieliśmy ku temu kolejną okazję. Podobało nam się, ekipie też – mówi Paweł Kibil, dowódca 22. Pułku.

 

W ponad 20-minutowym programie oprócz garbackich kawalerzystów możemy zobaczyć Fundację Ochrony Zabytków Militarnych z Bielska-Białej, która zajmuje się odnawianiem wozów bojowych.

 

Jesienią ubiegłego roku 22. Pułk wystąpił w programie Bogusława Wołoszańskiego „Sensacje XX wieku”.