Nagrody ufundował Wójt Robert Kowalczyk, a wręczenia dokonał Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur wraz z Prezesem Koła Wędkarskiego Norbertem Piechurskim. Kolejnym punktem festynu był bogaty program artystyczny przedstawiony przez „Teatr z Walizki”, a w nim między innymi: zabawy, animacje, konkursy, karaoke, malowanie twarzy.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się symulatory jazdy a nauczyciele ZSS z Garbatki-Letnisko na ten dzień przygotowali loterię fantową oraz liczne konkurencje sportowe, podczas których do wygrania było wiele nagród. Na każde dziecko które przybyło na Festyn czekał słodki poczęstunek oraz napoje. Dodatkową atrakcją były przejażdżki końmi i bryczką zorganizowane przez Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 22 Pułku Ułanów Podkarpackich oraz pokazy strażackie w wykonaniu strażaków z Garbatki.

 

Tego dnia Policjanci z Komisariatu Policji w Gniewoszowie przeprowadzili akcję znakowania rowerów – Nie daj szansy złodziejowi ! Oznakuj swój rower. VI Gminny Dzień Dziecka już za nami i jak można było zaobserwować był bardzo udany. Organizatorem był Wójt oraz Rada Gminy Garbatka-Letnisko.

 

Kowalczyk Kinga