Punktualnie o 10.30 rozpoczęła się 5 już edycja „Pogoni za wiosną”. Sympatycy motocykli oraz quadów, spotkali się na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Konferencyjnego „Gnysiówka” w Garbatce-Letnisko, by wspólnie poszukiwać wiosny oraz sprawdzić swoje umiejętności na orientację w terenie oraz podjąć rywalizację na odcinku specjalnym. 

Tuż przed startem zawodnicy musieli zapoznać się z zasadami obowiązującymi

podczas przejazdu na orientację w terenie

Przed rozpoczęciem rywalizacji odbyła się krótka odprawa, podczas której zawodnicy zapoznali się zasadami pogoni. Start zaplanowano na godzinę 10.30. Do wspólnej rywalizacji przystąpiło niemal 80 zawodników.– Tegoroczna trasa rajdu liczy ponad 40 kilometrów. Trasa jest dobrze oznaczona i nie powinna sprawić uczestnikom większych problemów. W tym roku znaki rozpoznawcze są w kolorze różowym – informowali organizatorzy podczas odprawy.

Ukończenie odcinka specjalnego nie należało do najłatwiejszych zadań

Wyzwanie na odcinku specjalnymW tym roku organizatorzy postanowili zaskoczyć uczestników i przygotowali wydłużony odcinek specjalny. Jak się okazało wcale nie łatwiejszy. Swoje umiejętności postanowiło sprawdzić niemal 40 uczestników. Śmiałkowie, którzy przystąpili do rywalizacji mieli do pokonania dwukrotną przeprawę przez rzekę, która na pierwszy rzut oka mogła wydawać się łagodnym strumykiem, to już po pierwszych przejazdach, uczestnicy musieli uznać wyższość natury.

Daniel Madejski okazał się najlepszym zawodnikiem tegorocznej

V już edycji „Pogoni za Wiosną”

WynikiPierwsze miejsce w tegorocznej „Pogoni za Wiosną” zdobył Daniel Madejski, drugi był Hubert Zybowski, natomiast trzecie miejsce zajął Mateusz Wołos. Najmłodszym uczestnikiem tegorocznej pogoni okazała sześcioletnia Roksana Pisarska. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.