Projekt to inicjatywa Stowarzyszenia Czarni Radom. A wszystko po to, żeby promować siatkówkę, zdobywać nowych kibiców dla klubu, a samorządy będą miały okazję reklamować się podczas meczów Plus Ligi z udziałem Czarnych nie tylko w Radomiu, ale i w całej Polsce.

 

– To jest innowacyjny projekt nie tylko w skali ogólnopolskiej, ale też i europejskiej – zachwala Mariusz Szyszko, prezes Cerrad Czarnych. – Z jednej strony to wyjście z siatkówką poza Radom, a z drugiej promocja dla miast i gmin poprzez nasz klub, który gra w jednej z najmocniejszych siatkarskich lig świata – dodaje sternik klubu z Radomia.

 

Od 20 października partnerami Cerrad Czarnych Radom są: powiat radomski, Wierzbica, Przysucha, Jedlińsk, Iłża, Białobrzegi, Przytyk, Kozienice, Garbatka-Letnisko, Zakrzew, Gózd i Pionki.

 

 

Wójtowie i burmistrzowie oprócz podpisania umów losowali mecze siatkarzy Czarnych, nad którymi dana gmina lub miasto będzie sprawować patronat. To z kolei oznacza, że siatkarze z Radomia zagrają w specjalnych koszulkach z herbem patrona, a klub zapewni odpowiednią pulę biletów w promocyjnej cenie. Każdy z samorządów został patronem jednego meczu w Radomiu i jednego na wyjeździe.

 

W drodze losowania Garbatka-Letnisko obejmie patronat nad meczem Cerrad Czarni – AZS Częstochowa, który odbędzie się w Radomiu, oraz meczem wyjazdowym z Asseco Resovia Rzeszów

 

– Gratuluję losowania. To bardzo atrakcyjny mecz i elektryzujący rywal – oceniał Robert Prygiel, asystent trenera Raula Lozano.