Wszyscy zapewne pamiętamy, jak w drugiej połowie marca maseczki stały się towarem wręcz deficytowym. To właśnie wtedy wiele osób i instytucji angażowało się w pomoc. Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi  w Garbatce – Letnisko również po cichutku, bez rozgłosu włączyła się do akcji.

W porozumieniu z Radą Rodziców działającą przy naszej szkole podjęliśmy  decyzję o zakupie  materiału na maseczki dla najbardziej potrzebujących. W ramach wolontariatu pani Anna Mazur (przyjaciel szkoły) przy  wsparciu rodziny, nauczycielki pani Agnieszki Rygiel, pracowników obsługi szkoły – pań Jolanty Abramczyk i Doroty Maj oraz byłych absolwentów- uszyła z zakupionego materiału ponad 1200 maseczek.

Wszyscy z zapałem przystąpili do krojenia, zaprasowywania i szycia. Szczególne podziękowania składam pani Annie Mazur, Jolancie Maj, Zuzi i Damianowi Mazurom, Karolinie i Martynie Abramczyk oraz Małgosi Pająk. Dzięki ich zaangażowaniu i poświęceniu można było przygotowane maseczki przekazać na odział dziecięcy szpitala w Kozienicach, oddział onkologii dziecięcej w Warszawie oraz  do szpitali w Radomiu  i Pionkach.

 

 

                                                        Agnieszka Babańca

dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

Królowej Jadwigi w Garbatce – Letnisko