Pierwszy dzień festynu tradycyjnie rozpoczęły zawody wędkarskie dla dzieci. Najlepszymi wędkarzami okazali się:

W grupie młodszej:  Kacper Ziemka,  Jan Michałowski i Weronika Głuszek. W grupie starszej  Dawid Kwaśnik, Kacper Cybulski oraz  Patryk Mąkosa. Młodzi wędkarze otrzymali puchary i nagrody, które wręczyli Pani Sekretarz Teresa Fryszkiewicz, Prezes  Koła Garbatka Pan Norbert Piechurski oraz Wiceprezes Pan Andrzej Wałęka.

Kolejnym tradycyjnym punktem sobotniej części festynu był IV Przegląd Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej, w którym rywalizowało 5 formacji. Jury w składzie: Pani Renata Wałęka, Pani Iwona Stępień  i Pan Zbigniew Wdowiak miało trudne zadanie wyłonienia najlepszych wykonawców.

Pierwsze miejsce wyśpiewał Ponton Band z Pruszkowa, 2 miejsce (ex aequo) Małżeństwo jak z nut i Radomski duet a wyróżnienia otrzymały Zespół Chodu i Zespół Dnia Następnego.

Na zakończenie odbyła się tradycyjna zabawa taneczna.

Godzinnym programem artystycznym dla dzieci rozpoczął się drugi dzień festynu.

 Po raz piąty wręczona została statuetka „Szycha Garbacka”, która trafia do osób specjalnie zasłużonych dla gminy. W tym roku kapituła przyznała ją Pani Feliksie Urszuli Wiraszce, która przez 41 lat prowadziła Gminną Bibliotekę Publiczną. Nagrodę wręczyła Sekretarz Gminy Pani Teresa Fryszkiewicz, wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Włodzimierzem Mazurem i Wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego Panem Leszkiem Ruszczykiem.

 Część artystyczną rozpoczął Chór Seniora Wrzos z Garbatki przy akompaniamencie Pana Eugeniusza Moryca. Następnie na scenie pojawił się legendarny kabaret PAKA, który rozbawił publiczność i przypomniał swoje najlepsze skecze. Po kabarecie widzowie przenieśli się w „Zaczarowany świat Operetki” za sprawą solistów Teatru Wielkiego z Łodzi, którzy zaprezentowali popularne dzieła  muzyki klasycznej.

Zupełnie inny rodzaj muzyki zaprezentował wyczekiwany przez publiczność radomski zespół disco polo REDOX. Mimo niesprzyjającej pogody artyści nie zawiedli i zaprezentowali zgromadzonej na Grzybku publiczności gorące show. Dyskoteką prawie do północy zakończyły się tegoroczne Dni Garbatki.

Organizatorzy serdecznie dziękują osobom i instytucjom, które zechciały wesprzeć organizację festyny, są to w szczególności:

1.DANUTA NIEDZIELSKA „DAKK NIEDZIELSKA”

 

2.JANINA I ZBIGNIEW NIEDZIELSCY   FIRMA „NIDEX”

 

3. KAZIMIERZ ZALEWSKI „KAZ-MEBEL”

 

4. BANK SPÓŁDZIELCZY W ZWOLENIU

 

5. MAŁGORZATA  JĘDRA „SKLEP  CIUSZEK”

 

6. RAJMUND SZEWCZYK „FABRYKA  DOMÓW”

 

7. EDMUND RYSZARD SEKUŁA „SEK- AUTO-TRANS”

 

8. ZBIGNIEW SEKUŁA USŁUGI TRANSPORTOWE

 

9. ZDZISŁAWA SŁYK „APTEKA”

 

10. SPÓŁDZIELCZA KASA OSZCZĘDNOŚCIOWO-KREDYTOWA

 

11. KRYSTYNA SZEWCZYK  KATARZYNA SZEWCZYK  „Pizzeria OLIMPIC”

 

12. DANUTA I WOJCIECH MATYSIAK Sklep spożywczo-przemysłowy SEZAM

 

13. RENATA MOLENDOWSKA sklep wielobranżowy MAX

 

14. PIOTR CIELOCH Centrum Budownictwa

 

15. JULITA BANAŚ  Zakład Fryzjerski

 

16. MARIA ŁOJEK Usługi transportowe

 

17.ZOFIA SZCZECHULA  zakład fryzjerski

 

18. URSZULA MYŚLIWIEC kwiaciarnia

 

19. WIESŁAWA DŁUGOSZ zakład  cukierniczy

 

20. MARCIN SCHABOWSKI „KARCZMA U CHŁOPA”

 

21. ELŻBIETA BANAŚ sklep odzieżowy

 

22. MARIAN PLAŻUK  „E & E” elektronika i elektromechanika

 

GCRSiP