W niedzielne popołudnie rozpoczęły się wakacyjne warsztaty malarskie dla dzieci „Maluj z Rysą”. Od 11 lipca, w każdą niedzielę do końca wakacji, potrwa cykl zajęć artystycznych dla najmłodszych. W godzinach 15.00 – 17.00 na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego Polanka lokalna artystka Rysa – Małgorzata Furga zapozna uczestników z tajnikami malarstwa i zapewni miłą, bajkową atmosferę.

 

W pierwszych warsztatach malarskich wzięło udział ponad 30 osób. Najmłodszy uczestnik zajęć miał niespełna 3 lata, najstarszy zaś 36 (bo sztuką jest nie zatracić w sobie wewnętrznego dziecka) i choć rozbieżność wiekowa wydaje się ogromna, to poziom zaangażowania i potencjał artystyczny był bardzo wyrównany. Uczestnikami warsztatów były zarówno dzieci z Garbatki, jaki i przyjezdni wczasowicze. Dla każdego znajdzie się miejsce przy malarskim stole. Organizatorem zajęć jest Urząd Gminy Garbatka-Letnisko, a patronem wójt – Teresa Fryszkiewicz.

W kolejną niedzielę, czyli 18 lipca 2021 r., odbędą się również zajęcia dla dorosłych, które poprowadzą panie ze Stowarzyszenia Aktywni 50 plus. Na koniec warsztatów zorganizowany zostanie wernisaż wykonanych prac, a najwytrwalsi uczestnicy zostaną nagrodzeni.

Zapraszamy wszystkich chętnych na niedzielne artystyczne wyzwania, bo „Garbatka-Letnisko i jesteś u siebie” nie tylko w atmosferze piękna przyrody, ale także duchowych przeżyć i inspiracji.