Szczegółowy zakres tematyczny poszczególnych dni szkoleniowych:

 

DZIEŃ I:

„Nauka obsługi urządzeń mobilnych” – Najważniejsze informacje o urządzeniach mobilnych (tablet/smartfon), podstawy użytkowania, wstępna konfiguracja urządzenia, zakładanie konta google, sterowanie dotykiem, nauka korzystania z klawiatury na ekranie, aplikacje – jak korzystać z aplikacji systemowych, instalowanie i usuwanie aplikacji, aktualizacja aplikacji, przydatne aplikacje internetowe (w tym aplikacje do nauki i spotkań on-line).

 

DZIEŃ II:

 „Bezpieczny Internet” – instalowanie oprogramowania antywirusowego, zakładanie profilu zaufanego/podpisu elektronicznego, bezpieczna bankowość internetowa, załatwianie spraw urzędowych z wykorzystaniem Internetu i podpisu elektronicznego, wyszukiwanie sprawdzonych i potwierdzonych informacji w Internecie, rozpoznawanie FAKE-Newsów, weryfikacja otrzymywanych wiadomości, linków i maili.

 

DZIEŃ III:

„Przyjazny Internet” – Nauka zakładania poczty i pisanie e-maili, surfowanie w sieci (szukanie potrzebnych informacji oraz robienie zakupów), sprawy zdrowotne (wizyty lekarskie, zamawianie leków, terminy badań i szczepień, dostęp do dokumentacji medycznej, recept i certyfikatów), udział w szkoleniach i spotkaniach on-line, rozrywka, serwisy filmowe, muzyczne, telewizyjne, portale społecznościowe.

 

Udział w cyklu szkoleń jest całkowicie BEZPŁATNY. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe, poczęstunek oraz wykwalifikowanych trenerów prowadzących spotkania. Szkolenie prowadzone są z wykorzystaniem pracowni multimedialnej, a każdy z uczestników otrzymuje na czas realizacji szkoleń tablet z koniecznym do udziału w szkoleniu oprogramowaniem.

 

Miejsce realizacji szkoleń:

Świetlica Gminna, ul. Jana Kochanowskiego 135, 26-930 Garbatka-Letnisko

 

Terminy:

05.07.2023 – godz. 16.00

06.07.2023 – godz. 16.00

07.07.2023 – godz. 16.00

 

Zgłoszenia i szczegółowe informacje:

Stowarzyszenie Muzyk.com

tel. +48 606215657

email: [email protected]