W niedzielę 23 lipca na Stadionie Sportowym LKS Plon Garbatka przybyłych gości czekała duża dawka dobrej muzyki i dobrego humoru. O 15:00 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy i rozstrzygnięcie zawodów wędkarskich.

– W imieniu wszystkich mieszkańców gminy Garbatka-Letnisko, jest mi niezmiernie miło powitać Was wszystkich, gości, turystów, sympatyków i przyjaciół naszej gminy, na jej świecie czyli 39. Dniach Garbatki. Organizacja tego festynu już od wielu lat skupia się  na propagowaniu kultury, sztuki ale przede wszystkim rozrywki oraz promowaniu lokalnych walorów przyrodniczych, potencjału turystycznego i kulturowego. Jestem przekonana, że ten dzień upłynie nam wszystkim w atmosferze dobrej zabawy, rozmów i spotkań, być może z dawna niewidzianymi przyjaciółmi. – powitała wszystkich wójt gminy Teresa Fryszkiewicz.

 Wójt gminy Garbatki-Letnisko Teresa Fryszkiewicz, w obecności senatora Stanisława Karczewskiego, starosty kozienickiego Krzysztofa Wolskiego oraz przewodniczącego Rady Gminy Garbatki-Letnisko Włodzimierza Mazura wręczyła uczestnikom zawodów pamiątkowe puchary. Wśród nagrodzonych w kat. Junior puchary otrzymali: Antoś Kłos, za zajęcie trzeciego miejsca, Małgorzata Błazik miejsce drugi, najlepszym wędkarzem tej edycji zawodów okazał się Jaś Piechota. W kategorii senior trzecie miejsce zajął Grzegorz Kultys, drugie miejsce Krzysztof Adamus, pierwsze miejsce zajął Damian Krekora

Podczas oficjalnego otwarcia wójt zaprezentowała również nowe logo gminy, które zostało wyłonione w drodze konkursu. Najlepszą pracą nadesłał Jacek Sitarski, który otrzymał nagrodę finansową.

Między tym co działo się na scenie organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla starszych jak i młodszych. Były dmuchańce, Food Truck’i, w tym szeroki wybór różnorakiej gastronomii. Na scenie w trakcie przerw odbywały się konkursy.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół Aster, który zagrzewał wszystkich do wspólnej zabawy. To była jednak dopiero rozgrzewka. Kolejnym zespołem, który zaprezentował się na dużej scenie był hitowy zespół disco polo – BAYERA.

Chwilę muzycznego wytchnienia i dawkę dobrego humoru podczas 39. Dni Garbatki zapewnił wyjątkowy występ kabaretu “Paranienormalni”

Chwilę po występie kabaretu na scenie ponownie zaprezentowała się zespół Aster. Tuż po nim przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, czyli zespół IRA! Zwieńczeniem tego wyjątkowego wydarzenia będzie Dyskoteka pod Gwiazdami.

Organizatorem tego wydarzenia była gmina Garbatka-Letnisko, a jego partnerami  Enea Wytwarzanie oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego

Drugi dzień na ludowo

Drugi dzień Dni Garbatki odbył się na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego Polanka. Na „Grzybku” koncertowym o godz. 15.00 rozpoczął się Przegląd Muzyki Rozrywkowej. Na scenie zaprezentowało się 11 zespołów, w tym chór seniora Wrzos z Garbatki, który był gospodarzem tego wydarzenia.

Wśród wykonawców byli również: Leśne Echo z Jedlni-Letniska, Złota Jesień z Kozienic, Półborzanki z Augustowa, Chór Sycyna z Sycyny, Sobótka z Czarnolasu, Barwy Życia z Pionek, Relaks z Kozienic, Pogodna Jesień ze Zwolenia, Pani Joanna Tęcza ze Zwolenia, Zaciszna Przystań z Grabowa nad Pilicą.

Przybył gości przywitali Wójt Gminy Garbatka-Letnisko – Teresa Fryszkiewicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur.

 

Po występach zespołów rozpoczęła się dyskoteka, która potrwała do godz. 20.00