Kibice zgromadzeni w Gnysiówce zobaczyli najpierw uroczystą ceremonię ważenia pięściarzy, a następnie 13 emocjonujących walk w formule tzw „białych kołnierzyków”. Zawodnicy, którzy walczyli w ringu trenują boks rekreacyjnie dla siebie, a na co dzień pracują w róznych branżach jako nauczyciele, handlowcy, adwokaci czy biznesmeni.

 

Wojda Boxing Boxing Team reprezentowało 13 zawodników. Podopieczni Rafała Wojdy zmierzyli się z przeciwnikami z całej Polski. Każdy z nich przygotowywał się do walki pod okiem profesjonalnych trenerów boksu przez kilka miesięcy. Efekty ich ciężkiej pracy były widoczne w ringu. Warto dodać, że zawodnicy występowali w koszulkach, na których znalazło się również logo gminy Garbatka-Letnisko.

 

Kibice zobaczyli boks na dobrym poziomie technicznym i zacięte pojedynki. – Była krew, mocne ciosy, nokdauny, gorący doping oraz wielkie emocje. Wszystko to odbyło się w profesjonalnej oprawie, przygotowanej przez ludzi, którzy na co dzień organizują gale transmitowane w stacjach TVP oraz Polsat. – informuje współorganizator gali Paweł Gnyś

 

Gościem specjalnym Wojda Boxing Night 2 był Nikodem Jeżewski. Niepokonany zawodowiec 25 kwietnia stoczy we Francji walkę o mistrzostwo UE. Oprócz niego w Gnysiówce gościli m.in. ekspert telewizyjny i były zawodowiec Maciej Miszkiń, a także Paweł Głażewski oraz Jordan Kuliński.

 

– Głównym celem imprezy było popularyzowanie boksu jako dyscypliny przystępnej dla każdego. Uprawianie tego sportu jest bowiem świetnym sposobem, aby zadbać o swoje zdrowie, poprawić kondycję i sylwetkę. Treningi boksu dodają pewności siebie oraz kształtują charakter ćwiczącego. – dodaje Paweł