Mszę odprawił proboszcz naszej parafii Augustyn Rymarczyk. W tym wyjątkowym wydarzeniu brały również udział władze samorządowe, wójt Teresa Fryszkiewicz, sekretarz Marzena Pomarańska, radni, sołtysi, mieszkańcy oraz wierni naszej parafii.

W trakcie uroczystości nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się chlebem, którym wśród zebranych dzieliła się wójt Teresa Fryszkeiwicz.

Niedzielna msza była również okazją do prezentacji muzycznej uczestników IX edycji Warsztatów Muzyki Liturgicznej poprowadzonych przez cenionych dyrygentów i kompozytorów: panią Agnieszkę Kowalik i pana Piotra Pałkę. W dniach 2-4 września kilkudziesięcioosobowa grupa wokalistów oraz instrumentalistów intensywnie pracowała nad przygotowanym repertuarem. „Łaska Pana”, „Bądźże pozdrowiona” czy „Święte imię Jezus” to utwory powszechnie znane, których piękno można było odkryć na nowo. Najważniejszym utworem była pieśń „Modlitwa o pokój” skomponowana przez naszego gościa w lutym bieżącego roku. Jest ona odpowiedzią na trwający na Ukrainie konflikt wojenny.

Piękno muzyki liturgicznej oddało charakter przeżywanej Eucharystii. Koncert, który odbył się po Mszy świętej doceniony został brawami zebranych w kościele wiernych oraz słowami wdzięczności ks. kanonika Augustyna.

A za rok? X Warsztaty Muzyki Liturgicznej, na które Wójt Gminy pani Teresa Fryszkiewicz oraz ks. kanonik Augustyn Rymarczyk już zaprosili wszystkich występujących oraz oczywiście prowadzących – pana Piotra Pałkę i panią Agnieszkę Kowalik.