W sumie w poniedziałek odbyły się cztery spotkania: z uczniami klas 1-3, 4-6, gimnazjalistami i rodzicami. Na każdym poruszano nieco odmienne tematy, przystosowane pod poszczególne grupy wiekowe, ale ogólnie dotyczyły one w większości odpowiedzialności dzieci i młodzieży za swoje czyny czy ich ewentualnych konsekwencji. Rodzice z kolei mogli porozmawiać o profilaktyce, np. o tym jak zapobiegać sięganiu przez młodzież po używki.

Podczas każdego ze spotkań był czas na żywą dyskusję. Najmłodsi dowiedzieli się m.in. o tym czego nie wolno robić w szkole i co może grozić za pozornie błahe przewinienia. Dzieci otrzymały także ciekawą pracę domową: mają wypisać na specjalnych kartonach to, jak powinni zachowywać się ich rodzice, a także oni sami.

 

Uczniowie mieli także szereg pytań do sędziny, np. o wyroki jakie orzekała, najmłodszych sądzonych czy świadków, a także o to „czy pani ma chłopaka?”. Po spotkaniach przychodziła pora na wspólne zdjęcia i rozdawanie autografów.

Anna Maria Wesołowska sprawowała funkcję sędziego przez 27 lat. Jest współautorką ustawy o świadku koronnym i ekspertem od przestępczości zorganizowanej. Była członkiem składów orzekających w procesach „łódzkiej ośmiornicy” i Gangu Popeliny. Telewidzowie kojarzą ją przede wszystkim z programu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, który był emitowany w latach 2006-2011 na antenie TVN.