Poplenerowa wystawa odbyła się w czwartek 7 listopada w Garbatce-Letnisko. Swoje prace prezentowali artyści amatorzy, którzy na co dzień są uczestnikami zajęć plastycznych dla dorosłych z „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.

Artyści odwiedzili Garbatkę w miesiącu czerwcu i w ciągu trzech dni uwiecznili korzystając z różnych technik malarskich wyjątkowe miejsca oraz obiekty znajdujące się na jej terenie.

Czwartkową wystawę otworzyła sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Marzena Pomarańska wraz z przewodniczącym rady Włodzimierzem Mazurem. Kilka słów o samej wystawie przedstawiła

opiekun grupy Elżbieta Raczkowska.

– Garbatka-Letnisko była miejscem, w którym mieliśmy plener. Osoby, które wyraziły chęć udziału w nim spędziły w tej urokliwej miejscowości trzy owocne dni w miesiącu czerwcu. Obiektów do malowania było dużo. To co podejmowali najczęściej artyści to las, zalew, stara architektura – mówiła Elżbieta Raczkowska prowadząca zajęcia rysunku i malarstwa w Miejskim Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.

Słowa podziękowania za wyjątkowe prace przedstawiające walory Garbatki złożyła za pośrednictwem sekretarz gminy Marzeny Pomaranskiej wójt gminy Teresa Fryszkiewicz.

– Dziękuję, że wybraliście Państwo naszą gminę na czerwcowe „Rozmowy pędzlem malowane”, co z pewnością przyczyniło się do promocji Garbatki-Letnisko. Życzę jednocześnie, aby kolejne tworzone dzieła prezentowane na zorganizowanych wystawach i wernisażach, poszerzały horyzonty ale również zbliżały ludzi w czasie i przestrzeni.

Wystawa prac jest prezentowania w budynku byłej świetlicy gminnej znajdującej się przy ulicy Jana Kochanowskiego 135. Autorami prac są: Lucyna Borucka, Ryszard Brzeziński, Zofia Cholewa, Wanda Chudzio, Wojciech Czarnocki, Dorota Dąbrowska, Teodora Górska, Anna Grabiec, Bożena Leśniewska, Tadeusz Małaczek, Anna Michalczyk, Krystyna Poneta, Teresa Przybylska, Teresa Sznyrowska, Iwona Warchoł, Jolanta Weiser, Anna Wieteska, Eliza Wojszko, Ida Woźniak