Na początku tradycyjnie Betlejemskie Światełko pokoju przekazali na ręce władz gminy harcerze z ZHP – Harcerze i harcerki pragną zanieść Betlejemskie Światło jak największej liczbie ludzi, dzieląc się tym samym radosną nowiną, krzewiąc najważniejsze wartości takie jak braterstwo i pokój – powiedział Roman Żarłok, komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Pionkach. – Hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju to „Światło które łączy”. Jest ono szczególnie trafne z uwagi na przypadające w tym roku stulecie niepodległości Polski oraz sto lat Związku Harcerstwa Polskiego – dodał.Ksiądz kanonik Bogdan Piwko odczytał Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa. Świąteczne życzenia oraz podziękowania za dobrą współpracę  dla władz gminy oraz mieszkańców przekazał proboszcz parafii pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Garbatce-Letnisko ksiądz kanonik Augustyn Rymarczyk – Niech Boża miłość zagości w naszych sercach i naszych domach, a wieczór wigilijny będzie uroczystym spotkaniem, w czasie którego odczujemy obecność Jezusa Chrystusa – mówił ksiądz Rymarczyk

Mieszkańcom gminy życzenia świąteczne złożyła wójt Teresa Fryszkiewicz

oraz przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur

 

Na okres Świąt Bożego Narodzenia życzę wam przede wszystkim spokoju ducha, aby każdy z nas zatrzymał się w tym pędzie i zapatrzył na choinkę, na opłatek w ciepłej rodzinnej atmosferze. Niech nowy rok 2019 przyniesie wam spełnienie wszystkich marzeń, nawet tych najśmielszych – mówiła wójt Terasa Fryszkiewicz.

 

Później przyszedł czas na wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.

W przygotowanie tego wyjątkowego dnia zaangażowało się wiele osób oraz instytucje i placówki. Mieszkańcy mogli skosztować racuchów, kapusty z grochem, tradycyjnego barszczu czy kilku rodzajów śledzia. Na stole nie zabrakło również wielu owoców. O świąteczną oprawę muzyczną zadbali uczniowie z Zespołu Szkół w Garbatce-Letnisko.