Spotkanie wigilijne rozpoczęło odczytanie Ewangelii i wygłoszeniem serdecznej homilii do zebranych przez proboszcza księdza kanonika Augustyna Rymarczyka oraz księdza kanonika Bogdana Piwko. Mieszkańcom gminy życzenia świąteczne złożył wójt Robert Kowalczyk, przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur. O świąteczną oprawę muzyczną zadbali uczniowie z ZSS w Garbatce-Letnisko,harcerze ZHP przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. 

Chciałbym aby takie chwile jak dzisiaj, umacniały nas w przekonaniu że tylko zgodną i wzajemnym poszanowaniem możemy budować małą ojczyzną jaką jest Garbatka Letnisko – mówił wójt Robert Kowalczyk Dziękuję wszystkim mieszkańcom za dotychczasową życzliwość i chęć uczestnictwa we wspólnym świętowaniu.

W przygotowanie tego wyjątkowego dnia tradycyjnie zaangażowało się wiele osób – od samorządowców, przez różnego rodzaju instytucje i placówki. Mieszkańcy mogli skosztować pysznych pierogów, racuchów, kapusty z grochem, tradycyjnego barszczu  czy odpowiednio przyprawionego śledzia. Na stole nie zabrakło również wielu owoców.