Garbacka wigilia odbyła się już po raz dziesiąty. Na skwer św. Jana Pawła II, który znajduje się przed budynkiem urzędu tłumnie przybyli mieszkańcy gminy, których przywitała wójt Teresa Fryszkiewicz.

– W ten piękny przedświąteczny, mglisty wieczór, kiedy zbliża się do nas Betlejemska Gwiazda życzę wam wszystkim aby w sercach naszych zapanowała radość, spokój i uroczysty nastrój. Skupmy swoje myśli przy żłóbku betlejemskim aby w ręce Bożej dzieciny oddać pokłon i słowa podzięki za wszystkie spełnione życzenia, obietnice i prośby. – mówiła wójt Teresa Fryszkiewicz. – Mili Państwo po raz dziesiąty spotykamy się tu na skwerze nazwanego imieniem Jana Pawła II aby dzielić się opłatkiem, składać sobie życzenia, ofiarować sobie wzajemną życzliwość.

 

Wójt złożyła również podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy chętnie przyłączyli się do organizacji tegorocznego wigilijnego spotkania. Życzenia mieszkańcom Garbatki złożył również przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur  – Chciałbym Państwu życzyć spokoju w te nadchodzące święta, dużo radości i aby te święta były rodzinne a  w nadchodzącym roku żebyśmy spełnili wszystkie marzenia i plany.

 

Chwilę później wigilijną modlitwę poprowadził proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe w Bogucinie ks. Bogdan Piwko oraz w imieniu proboszcza parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Garbatce-Letnisko ks. kan. Augustyna Rymarczyka, wikariusz ks. Damian Janiszewski. –  Życzę aby ten nadchodzący 2020 rok obfitował w Boże Łaski, błogosławieństwo Boże i by każdy z nas jak tutaj jesteśmy spotkali się razem po raz jedenasty.

 

Po oficjalnym otwarciu uroczystości wszyscy obecni na wigilii zgodnie

z Bożonarodzeniową tradycją podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia

Mieszkańcy mogli skosztować pierogów, racuchów, kapusty z grochem, tradycyjnego barszczu czy odpowiednio przyprawionego śledzia. Na stole nie zabrakło również wielu owoców. O świąteczną oprawę muzyczną zadbali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnsiko oraz seniorzy z Klubu Seniora „Wrzos”.