Do przedszkola przybyli liczne zaproszeni goście m.in. wójt Teresa Fryszkiewicz, sekretarz urzędu gminy Marzena Pomarańska, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz proboszcz parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Garbatce-Letnisko ks. kan. Augustyn Rymarczyk. Gości powitała dyrektor przedszkola, Aleksandra Rembielińska-Grygiel.

 

 

– Witam wszystkich w tym niezwykle uroczystym  dniu dla nas wszystkich, dla społeczności  naszego Przedszkola. Bo    „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski”. Pamiętając o tym przesłaniu świąt Bożego Narodzenia. Spotykając się dzisiaj, spotykając się przy wigilijnym stole czujemy, że  Nigdy nie jesteśmy sami, nawet wtedy, gdy noc jest najciemniejsza, wiatr najzimniejszy, świat najbardziej obojętny…- mówiła dyrektor

 

 

Dzisiejszą uroczystość rozpoczęli sygnaliści z Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisko. Chwilę później „Leśne Duszki” pod opieką nauczycielek Lidii Bartosiewicz i Jolanty Kustry wspaniale wcieliły się w role aniołków, króli, pasterzy, Maryii, Józefa. Były doskonałymi aktorami, pokonały tremę. Wszyscy ulegli magii przedstawianych Jasełek.

 

 

Tuż po występie dyrektor przedszkola złożyła wszystkim świąteczne życzenia oraz wręczyła zaproszonym gościom świąteczne upominki.  

– Życzę, by nadchodzące święta były okazją do zadumy i radości z rodzinnych spotkań oraz by przyniosły wytchnienie od zmartwień i trosk. Niech moc i blask Bożego Narodzenia przetrwa w nas jak Najdłużej, a wszystkie dni 2023 roku niech będą czasem spełnienia marzeń, zdrowia i pokoju ducha.

 

 

Podziękowania za wyjątkowy występ, świąteczne życzenia dla wszystkich przekazała również wójt gminy Garbatka-Letnisko, Teresa Fryszkiewicz

– Chciałam pogratulować wszystkim naszym dzieciom przepięknego występu, jestem pod ogromnym wrażeniem. Z okazji zbliżających się świąt, chciałam złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Niech magia Wigilijnej Nocy otula was, nas wszystkich na każdy dzień Nowego Roku, przynosząc zdrowie, radość i spełnienie marzeń i dla wszystkich, nie tylko dla dzieci, mnóstwa prezentów pod choinką.

 

 

Do słów wójt przyłączył się proboszcz parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Garbatce-Letnisko ks. kan. Augustyn Rymarczyk – Bardzo dziękuję wam za to, że bardzo kochacie Pana Jezusa i pięknie śpiewałyście kolędy. Myślę, że również w waszych domach zbudowane są świąteczne szopki, na stole i wigilie podzielicie się z rodzicami opłatkiem.