Projekty miały na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród młodzieży, integrację szkolnej społeczności, uświadomienie uczniom, jak ważne jest zdrowe odżywianie  i zachęcenie ich do ekologicznego podejścia podczas przygotowywania codziennych posiłków.

 

Prezentację projektów  rozpoczęło  przedstawienie profilaktyczne. Wywiad z najstarszą mieszkanką Garbatki – Letnisko Panią Genowefą Tralalińską dostarczył młodzieży odpowiedzi na pytanie: „Jak przy zdrowiu długie lata trwać”.

 

 Następne prezentacje uświadomiły gimnazjalistom, jak ważna jest dbałość o to, co jemy i jaki wpływ na nasz wygląd i samopoczucie  ma dieta. Z zainteresowaniem obejrzano program Katarzyny Bosackiej „Wiem, co jem”. Młodzież przedstawiła także wyniki ankiet dotyczących odżywiania naszych uczniów.

 

Na koniec Pan Doktor Dariusz Skoczylas odniósł się do wyników zaprezentowanych ankiet oraz odpowiadał na pytania zadawane  przez uczniów. Dzień Projektów dotyczących zdrowia został niezwykle ciepło przyjęty w naszej szkole i cieszył się ogromną popularnością, nie tylko wśród młodzieży zaangażowanej w projekty, ale również wśród uczniów. Wszyscy zajadali się zdrowymi owocami oraz  chętnie decydowali się na badanie  poziomu cukru i pomiar ciśnienia- za ich  przeprowadzenie  bardzo serdecznie dziękujemy Pani Ewie Jurczyk.